Europa League

Sevilla revine pe Old Trafford de la 0-2 și evită înfrângerea

Manchester United a avut 2-0 la pauză și o bară în partea secundă a disputei cu FC Sevilla din manșa tur a sferturilor de finală în Europa League.

Nu a fost suficient pentru ca echipa lui Erik Ten Hag să-și asigure victoria. Andaluzii au dat lovitura pe final, prin autogolul lui Malacia și golul lui En-Nesyri.

La 2-2, calificarea se decide în returul programat pe Sanchez Ramon Pizjuan.

Juventus s-a impus la limită pe teren propriu, cu 1-0, în fața celor de la Sporting Lisabona, printr-un gol marcat în minutul 73.

De remarcat revenirea lui Paul Pogba pentru ultimele cinci minute ale meciului în echipa torineză.

Union Saint-Gilloise a plecat cu un 1-1 de pe terenul lui Bayer Leverkusen, ”farmaciștii” egalând prin Wirtz, în minutul 83.

Feyenoord a învins AS Roma pe teren propriu, cu 1-0, prin golul lui Wieffer din minutul 53.

Toate cele patru confruntari din ”sferturile” Europa League se vor tranșa peste o săptămână la retur.