Europa League

Sevilla continua aventura europeana dupa un gol marcat in minutul 88

Echipa spaniola FC Sevilla s-a calificat in semifinalele Europa League dupa 1-0 cu Wolverhampton Wanderers din Anglia.

Unicul gol al meciului disputat la Duisburg a fost marcat de Ocampos cu doua minute inaintea finalului celor 90 de minute regulamentare.

Wolverhampton a ratat deschiderea scorului in prima repriza, cand Raul Jimenez a ratat o lovitura de la 11 metri sutand pe directia portarului.

Sevilla, de cinci ori castigatoare a competitiei, o va intalni in semifinale pe Manchester United intr-un meci care va avea loc duminica, 16 august, la Dusseldorf.

Andaluzii sunt neinvinsi de 19 meciuri in toate competitiile si continua cursa spre un nou trofeu european.

Clasata pe locul 7 in recent incheiatul sezon din Premier League, Wolverhampton isi ia adio pentru cel putin un an de la cupele europene dupa un sezon inceput in urma cu 383 de zile.