Europa League

Rezultate din primul tur preliminar al Europa League

Joi seara au fost programate meciurile mansei tur din cel dintai tur preliminar al Europa League.

Vedeti mai jos rezultatele inregistrate:

KR Reykjavik (Ice)     -    SJK (Fin)    0 : 0
Stjarnan (Ice)     -    Shamrock Rovers (Irl)    0 : 1
Crusaders (Nir)     -    FK Liepaja (Lat)    3 : 1
Lech (Pol)     -    Pelister (Mac)    4 : 0
Rangers (Sco)     -    Niedercorn (Lux)    1 : 0
St Josephs (Gib)     -    AEL Limassol (Cyp)    0 : 4
St. Johnstone (Sco)     -    Trakai (Ltu)     1 : 2
Valletta (Mlt)     -    Folgore (San)    2 : 0
Videoton (Hun)     -    Balzan (Mlt)    2 : 0
Zeljeznicar (Bih)     -    Zeta (Mne)    1 : 0
Crvena zvezda (Srb)     -    Floriana (Mlt)     3 : 0
Domzale (Slo)     -    Flora (Est)    2 : 0
Mladost (Srb)     -    Inter Baku (Aze)    0 : 3
(Adrian Scarlatache a marcat doua goluri)

Mladost Podgorica (Mne)     -    Gandzasar (Arm)    1 : 0
Siroki Brijeg (Bih)     -    Ordabasy (Kaz)    2 : 0
Tre Penne (San)     -    Rabotnicki (Mac)    0 : 1
Bala Town (Wal)     -    Vaduz (Lie)    1 : 2
Connah's Q. (Wal)     -    HJK (Fin)    1 : 0
Klaksvik (Fai)     -    AIK Stockholm (Swe)    0 : 0
M. Tel Aviv (Isr)     -    Tirana (Alb)    2 : 0
Midtjylland (Den)     -    Derry City (Nir)    6 : 1
Norrkoping (Swe)     -    Prishtina (Kos)    5 : 0
Skenderbeu (Alb)     -    Sant Julia (And)    1 : 0
Vojvodina (Srb)     -    Ruzomberok (Svk)    2 : 1
Fola (Lux)     -    Milsami (Mda)    2 : 1
AEK Larnaca (Cyp)     -    Lincoln (Gib)    5 : 0
Haugesund (Nor)     -    Coleraine (Nir)    7 : 0
Levski (Bul)     -    Sutjeska (Mne)     3 : 1
Odd (Nor)     -    Ballymena (Nir)    3 : 0
UE Santa Coloma (And)     -    Osijek (Cro)    0 : 2
Zaria Balti (Mda)     -    Sarajevo (Bih)    2 : 1
Zira (Aze)     -    Differdange (Lux)    2 : 0
(Invingatoarea dublei manse o va intalni pe Astra Giurgiu in turul 2 preliminar)
B. Jerusalem (Isr)     -    Vasas (Hun)    4 : 3
Ferencvaros (Hun)     -    Jelgava (Lat)    2 : 0
Kalju (Est)     -    B36 Torshavn (Fai)    2 : 1
Lyngby (Den)      -    Bangor City (Wal)    1 : 0
Chikhura (Geo)     -    Altach (Aut)    0 : 1
Dinamo Batumi (Geo)     -    Jagiellonia (Pol)    0 : 1
Shkendija (Mac)     -    Dacia Chisinau (Mda)    3 : 0
Soligorsk (Blr)     -    Suduva (Ltu)    0 : 0
VPS (Fin)     -    O. Ljubljana (Slo)    1 : 0
Din. Minsk (Blr)     -    Runavik (Fai)    2 : 1
Levadia (Est)      -    Cork City (Irl)    0 : 2
Trencin (Svk)     -    Torpedo Kutaisi (Geo)    5 : 1
Partizani (Alb)     -    Botev Plovdiv (Bul)    1 : 3
Pyunik (Arm)     -    Slovan Bratislava (Svk)    1 : 4
Ventspils (Lat)     -    Valur (Ice)    0 : 0
K. Almaty (Kaz)     -    Atlantas (Ltu)    6 : 0
I. Pavlodar (Kaz)     -    Dunav Ruse (Bul)    1 : 0
Shirak (Arm)     -    Gorica (Slo)    0 : 2



# Echipă J +/- P
1 CFR Cluj 21 24 49
2 FCSB 21 29 44
3 Craiova 21 12 40
4 Astra 22 10 37
5 Botosani 22 3 35
6 Viitorul 21 12 34
Rezultate din primul tur preliminar al Europa League