Europa League

Razvan Lucescu umilit pe Stamford Bridge

Sursă foto: twitter.com/PAOK_FC

Chelsea a zdrobit-o pe PAOK Salonic, joi seara, cu 4-0, intr-un meci din penultima etapa a grupelor Europa League.

Echipa lui Razvan Lucescu ocupa ultimul loc in Grupa L si pastreaza sanse teoretice la calificarea in saisprezecimile de finala.

Soarta meciului de la Londra a fost inclinata de eliminarea lui Khacheridi de la PAOK inca din minutul 7.

Pana la pauza londonezii au profitat din plin de superioritatea numerica si internationalul francez Giroud marca o dubla in minuteel 27 si 37.

Dupa pauza Hudson-Odoi (60) si Morata (78) au consfintit victoria lui Chelsea, echipa care ajunge la a cincea victorie consecutiva si ramane una dintre cele trei formatii cu punctaj maxim in grupe, alaturi de Eintracht Frankfurt si Salzburg.

PAOK e ultima in clasament si in ultimul meci joaca acasa cu BATE Borisov, in timp ce londonezii merg in Ungaria pentru duelul cu MOL Vidi.

Echipa lui Lucescu are nevoie de o victorie la scor si de asemenea ramane la mana rezultatului din cealalta partida, in care Vidi n-ar trebui sa obtina vreun punct cu Chelsea.