0
0
Astra

Asa am trait Zira - Astra in turul 2 preliminar al Europa League

Am transmis joi seara live text in aceasta pagina dupa ora 20:00 returul dintre Zira si Astra Giurgiu.

21:55

90'

Meciul este prelungit cu cinci minute.

85'

Minge inselatoare pe care o trimite Boum. Retine Iliev cu pretul unei ciocniri de bara.

85'

Matei este inlocuit cu Sadiq.

77'

Gadze reia pe langa poarta din centrarea lui Gabi Matei, fundasul dreapta al celor de la Zira.

74'

Cea mai importanta ocazie a gazdelor de pana acum vine la sutul lui Djuric. O minge care l-a intins serios pe Iliev. Bulgarul a respins in corner.

73'

Centrare periculoasa a gazdelor in careul Astrei. Respinge Belu-Iordache in corner.

57'

La doar cateva secunde dupa intrarea pe teren in locul lui Chipirliu, francezul Le Tallec trece aproape de gol cu o lovitura de cap peste poarta.

48'

Galben pentru proteste primit de Nicoara.

46'

20:49

Pauza la Baku. 0-0 intre Zira si Astra, scor de calificare pentru echipa noastra. In tur, reamintim, a fost 3-1 pentru giurgiuveni.

43'

Iliev retine fara emotii sutul lui Manga din afara careului.

35'

Centrare pe lung si Dandea reia cu capul pe langa poarta. Astra se joaca cu ocaziile.

34'

Sansa uriasa de gol ratata de Nicoara. A fost o preluare cu mana care i-a scapat centralului georgian. Portarul Nazyrov s-a opus golului.

32'

Actiune foarte buna de atac a Astrei finalizata de sutul lui Mrzljak pe langa poarta. Chipirliu, Ionita si Nicoara au fost blocati.

31'

Djuric vede primul galben al meciului pentru un fault comis asupra lui Marquinhos in propria jumatate de teren.

15'

Nicoara trage primul sut al Astrei pe poarta. Retine Nazyrov in doi timpi.

14'

Iliev o scoate pe Astra la o noua actiune periculoasa a gazdelor. Mingea se ducea la coltul lung.

12'

Actiune a celor de la Astra cu Nicoara in prim plan. Minge in fata portii pentru Chipirliu, dar atacantul venit de la Juventus Bucuresti atacase deja coltul scurt.

5'

Emotii pentru poarta giurgiuvenilor la patrunderea lui Gazde. Atacantul gazdelor trimite pe langa poarta.