1
CFR Cluj
Debeljuh 84'

Asa am trait Young Boys - CFR Cluj 2-1

CFR Cluj si-a jucat viitorul european, joi seara, la Berna cu Young Boys. Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 19:55.

21:51

Rusinea de arbitru din Franta pune capat meciului.

90'

Cartonas rosu !

Djokovic este si el eliminat cu rosu direct dupa ce s-a luat la harta cu arbitrul francez.

90'

Gol Gaudino!

CFR pierde mingea prin Susic in jumatatea adversa, gazdele scapa cu doi oameni pe contraatac si Gaudino marcheaza cu latul pentru 2-1.

90'

Nsame incaseaza rosu direct pentru o intrare asupra lui Burca. Arbitrul francez e complet depasit.

90'

Gol Nsame!

Nsame trage tare si-l invinge pe Sandomierski. Polonezul ghicise coltul, dar n-a avut ce face.

90'

Sandomierski intra in poarta la CFR Cluj. Cinci minute de prelungire pentru acest meci.

89'

Penalty pentru Young Boys si rosu incasat de Balgradean. Proteste vehemente din partea jucatorilor de la CFR Cluj.

84'

Gol Debeljuh!

Debeljuh marcheaza cu sansa dupa ce Rondon trimisese in bara. Bucurie uriasa in tabara CFR-ului.

79'

O noua sansa irosita de CFR pe contraatac. Manea i-a pasat lui Rondon si acesta a tras slab la poarta.

76'

Cei de la Young Boys trag de timp la modul grosolan.

63'

Sansa uriasa ratata de CFR prin Camora. Sut din marginea careului blocat cu o mana de portarul gazdelor.

52'

Djokovic reia cu capul peste poarta. S-a ridicat fanionul pentru offside.

46'

20:41

Pauza la Berna.

44'

Acelasi Rondon apare la finalizare dupa o combinatie cu Paun. Portarul gazdelor blocheaza in extremis cu mana.

42'

Nsame e lasat singur cu portarul si trimite pe langa poarta. Balgradean iesise cu intarziere, dar din fericire pentru CFR fanionul era ridicat pentru offside.

40'

Rondon scapa unu la unu cu portarul, dar suteaza prea slab pentru a modifica tabela.

37'

Mingea se plimba prin careul gazdelor la o centrare din corner. Rondon, Djokovic si Burca au fost aproape de o reluare decisiva.

25'

Sulejmani centreaza din corner si Burghi reia cu umarul pe langa poarta.

24'

Balgradean intervine decisiv la centrarea lui Mambimbi pentru Nsame.

11'

Camora obtine cornerul pe un fond de dominare al CFR-ului.

8'

Actiune a CFR Cluj cu Rondon in careul advers. Mingea ajunge in bratele portarului.

1'

A inceput meciul del a Berna.

0'

Young Boys: 26 Von Ballmoos - 36 Hefti, 14 Burgy, 25 Lefort, 21 Garcia - 13 Ngamaleu, 20 Aebischer, 60 Rieder, 10 Sulejmani - 19 Mambimbi, 18 Nsame.

CFR Cluj: 34 Balgradean - 4 Manea, 3 Burca, 55 Vinicius, 45 Camora - 8 Djokovic, 28 Hoban - 10 Deac, 7 Paun, 11 Pereira, 99 Rondon.

12:20

Avancronica

In tur, la Cluj, cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1.

De atunci Young Boys a inregistrat cinci victorii, o remiza si a pierdut un singur meci, 1-3 in deplasare cu AS Roma.

CFR Cluj a traversat cea mai dificila perioada din ultimii ani dupa egalul cu Young Boys din Gruia.

Cinci infrangeri in opt meciuri pentru campioana Romaniei care l-a demis pe antrenorul Dan Petrescu.