1
0
FCSB

Asa am trait Vitoria Guimaraes - FCSB pentru un loc in grupele Europa League

Am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Vitoria Guimaraes si FCSB din playoff-ul Europa League. In tur a fost 0-0.

23:53

Final de partida. Chinul celor de la FCSB s-a incheiat, dar chinul abia de acum incepe.

90'

Cristea aproape de gol la o centrare a lui Pantiru. E mult spus ocazie, mingea fiind totusi pe centrul portii.

90'

A doua bara pentru cei de la Guimaraes!

83'

Coman ia o faza pe cont propriu si trimite putin pe langa poarta.

80'

Vina incearca sutul de la distanta si mingea trece la doi metri de poarta.

73'

Nici n-a intrat bine, ca Moutinho si incaseaza un galben. Semnul neputintei.

72'

Moutinho intra in locul lui Soiledis.

70'

Nu merge nimic la FCSB. Popescu trimite afara o pasa simpla de-a latul terenului. Sa arunce cineva prosopul si sa stinga nocturna, asta mai lipseste.

67'

Vine galbenul si pentru Pantiru.

66'

Minge trimisa haotic in careul lui Guimaraes pentru un Coman fara nicio sansa.

61'

Continua festivalul ratarilor! Planic trimite ezitant inpoi, Balgradean iese gresit, dar FCSB scapa cu fata curata. A cata oara?

59'

Popescu pierde balonul in atac si Guimaraes dezvolta contraatacul prin Davidson. Acesta ar trebui premiat pentru ratarile incredibile.

56'

Soiledis respinge in picioarele lui Rochinha, noroc cu aparitia lui Planic, cel mai bun de la FCSB in acest meci.

53'

Gol Tapsoba!

Guimaraes deschide scorul prin Tapsoba, jucator care transforma cu un sut in forta si pe jos.
Acesta duce mana la gat in semn de taiere, cu trimitere la declaratia lui Becali de dupa meciul tur.

51'

Lovitura de la 11 metri pentru Guimaraes obtinuta de Davidson. Prea usor acordat!

50'

Tanase il lanseaza pe Coman. Prima tasnire a atacantului stelist in acest meci.

46'

Start de parte secunda. Gnohere in locul lui Pintilii.

22:49

Pauza la Guimaraes. FCSB a rezistat o repriza, dar a facut-o ca un boxer la limita de a fi numarat in fiecare runda. Niciun sut pe poarta pentru vicecampioana Romaniei din sezonul trecut si ultima clasata din actualul campionat. Asteptam primele mutari ale antrenorului Gigi Becali!

45'

Bara a celor de la Guimaraes, dupa care urmeaza un sut peste poarta.

44'

Intrare riscanta a lui Soiledis in propriul careu. Se putea acorda si penalty!

39'

Nici Roman nu reuseste sa-i faca fata lui Davidson. Lovitura libera pentru Guimaraes din flancul drept.

35'

Rochinha suteaza in plasa laterala. Guimaraes domina meciul si golul pare o chestiune de timp.

33'

Soiledis vede un galben gratuit pentru proteste.

27'

Inca o data Pepe ramane prea usor in pozitie de finalizare. Sutul se duce peste poarta, dar cat va mai tine acest noroc cu FCSB?

27'

Roman a intrat in locul lui Cretu.

26'

Ce sansa din nou pentru Guimaraes! S-a plimbat mingea in careu ca la biliard.

25'

Roman e pregatit pe margine sa intre in locul lui Cretu.

25'

Tanase patrunde pe dreapta si scoate mingea in centru, insa acolo nu era niciun coechipier.

24'

Planic strange bine in centru si respinge o centrare venita de pe flancul stang.

23'

Centrare buna pentru aparitia lui Cristea in sase metri. S-a ridicat fanionul pentru offside.

23'

Corner cadou primit de FCSB la o eroare a lui Bondarenko.

17'

Jocul se muta la poarta FCSB, unde Davidson suteaza peste poarta dupa ce l-a depasit usor pe Cretu. Acesta din urma pare depasit de miza meciului.

16'

Coman pentru Tanase, acesta intra in careu si cade din nou prea usor.

14'

Cretu il opreste prin fault pe Davidson si este doar avertizat verbal de arbitru.

8'

Rochinha reia pe poarta. Balgradean e acolo si retine.

6'

Minge a lui Popescu pentru Tanase. Acesta este surprins in offside.

3'

Balgradean obligat din nou la o interventie salvatoare. Corner pentru gazde.

3'

Cretu faulteaza grosolan din spate si nu scapa fara galben. Un inceput ezitant pentru FCSB.

2'

Mare ocazie ratata de gazde dupa o minge pierduta de Pintilii la mijlocul terenului. Noroc ca finalizarea a lasat de dorit si Balgradean a intervenit salvator.