0
90'
FCSB

Asa am trait Viktoria Plzen - FCSB 2-0

FCSB avea nevoie de un punct, joi seara, la Plzen pentru a-si asigura primul loc in grupa de Europa League inaintea ultimei etape. A patra confruntare din aceste sezon intre Plzen si FCSB a fost live text in aceasta pagina la ora 20:00.

21:51

90'

Doua cornere la rand pentru FCSB.

90'

10.197 de spectatori au asistat la acest meci.

90'

Partida este prelungita cu 3 minute.

76'

Gol Kopic!

Kopic inscrie pentru 2-0 cu o deviere care il lasa pe Vlad fara reactie. Anterior portarul stelist se opusese in extremis golului la sutul aceluias Kopic.

75'

Calcai spectaculos al lui Alibec la centrul terenului, mingea ajunge la Alibec si acesta suteaza intr-un adversar.

67'

Galben primit de Enache.

67'

Alibec trimite mingea in poarta, dar arbitrul fluierase deja un fault in atac.

66'

Schimba si cehii. Reznicek ii lasa locul lui Bakos.

63'

Budescu intra in locul lui Coman.

63'

Sut bun trimis de Tanase din afara careului, o minge grea pe care portarul ceh o respinge in corner.

62'

Man suteaza peste poarta din marginea careului.

59'

Petrzela scoate in marginea careului pentru sutul lui Kopic. Mingea se duce peste poarta.

57'

Mingea sutata de Balasa trece putin pe langa poarta si gazdele rasufla usurate.

57'

Alibec obtine lovitura libera in marginea careului si din nou Balasa vine langa minge.

55'

Nedelcu suteaza departe de poarta, dupa ce tot el recuperase in jumatatea adversa de teren.

51'

Hrosovsky trimite pe langa poarta singur cu portarul Vlad. FCSB scapa cu fata curata la o faza pornita de la o degajare lunga a portarului.

51'

In cele din urma executa Balasa si nu o face rau deloc. Hruska respinge in corner.

50'

Lovitura libera pentru FCSB. Alibec ii ia mingea din brate lui Balasa.

49'

Gol Petrzela!

Apararea stelista cedeaza si Petrzela deschide scorul dintr-o faza suspecta de offside. Jucatorul ceh era cu un picior in afara jocului.

47'

Hruska respinge sutul lui Alibec din afara careului. Mingea a prins gazonul in fata portii.

46'

Petre intra in locul lui Benga.

46'

S-a reluat jocul.

46'

20:47

Pauza la Plzen dupa o prima repriza cu ocazii de ambele parti.

45'

Cartonas galben incasat de Man, desi Popescu il faultase pe Kopic. Eroare de arbitraj din partea croatului Ivan Bebek.

45'

Schema a stelistilor la o lovitura libera in flancul drept. Enache apare surprinzator la pasa, insa centrarea sutata nu gaseste pe nimeni in careu.

40'

Man trimite mingea in poarta, dar de la margine se ridica fanionul pentru o pozitie afara din joc.

34'

Cursa a lui Alibec pe stanga, faza se anunta periculoasa, insa atacantul stelist se impiedica si cade fara sa fie jenat de niciun adversar.

33'

Enache respinge incredibil de pe linia portii o minge pe care toata lumea a vazut-o in poarta. Un gol ca si facut de Plzen.

32'

Alibec suteaza putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

28'

Alibec incearca sutul de la distanta si mingea se duce pe langa poarta. Suporterii stelisti ii scandeaza numele.

28'

Sut pe coltul scurt retinut de Vlad cu siguranta.

27'

Coman cade in careul advers si stelistii solicita penalty. Dica e cu mainile pe sus. Nu se acorda nimic.

22'

Kolar se trezete singur cu portarul la 6-7 metri de poarta stelista. In cele din urma intervine Balasa si respinge.

21'

Vlad intervine decisiv si respinge in fata sutul lui Reznicek. Inca o data apararea FCSB se dovedeste mult prea relaxata.

20'

Alibec scapa pe contraatac, patrunde in careu si suteaza slab cu stangul in bratele portarului.

19'

Enache revine dupa ce fusese depasit de o centrare si respinge in corner din faza decarului Kopic.

13'

Lovitura de cap nereusita a lui Filip dupa o centrare din corner.

12'

FCSB replica taios si Coman obtine lovitura de la coltul terenului.

11'

Tanarul Vlad iese oportun din poarta si il blocheaza pe Kolar. Corner pentru gazde.

10'

Coman strange tarziu in sprijin pentru Morais si Petrzela suteaza periculos in plasa laterala.

9'

Un fanion ridicat eronat de la margine la o minge care il cauta pe Man.

6'

Golofca scapa pe flancul stang si incearca o executie de finete. Respinge portarul gazdelor pana la Alibec. Acesta suteaza in blocaj.