3
Salzburg
Dabbur 32' Wolf 29' Hwang 2'

Asa am trait Viitorul - Salzburg 1-3

Revedeti cele mai importante faze de la Viitorul - Salzburg din mansa tur a playoff-ului Europa League.

23:34

90'

Ocazie ratata de Tucudean dupa o patrunde in careu si intoarcerea spectaculoasa a unui adversara.

90'

Vina scoate in marginea careului pentru sutul lui Constantin care se duce alaturi.

83'

Vina suteaza din afara careului in bratele portarului.

81'

Wolf suteaza in Rimniceanu si Viitorul scapa cu fata curata dintr-o noua faza limita.

78'

Rimniceanu opreste cu o mana mingea reluata spre poarta de Dabbur. Faza iminenta de gol a celor de la Salzburg.

74'

Centrare a lui Vina in fata portii pentru Tucudean. Iese Stankovic si retine.

72'

Eric in locul lui Chitu la Viitorul.

66'

Ganea trimite pe langa poarta cu un sut in forta.

66'

Corner pentru Viitorul la un sut al lui Coman deviat de zid.

55'

Miranda este avertizat pentru un fault in propra jumatate de teren.

48'

Incredibila ocazie de gol ratata de Chitu. Lasat singur cu portarul de o pasa a lui Tucudean, Chitu a inchis ochii si a sutat in portaul advers.

46'

Englezul Anthony Taylor fluiera startul reprizei secunde.

22:45

Hodorogea intra in locul lui Tiru.

45'

Cicaldau suteaza pe langa poarta si Viitorul rateaza sansa reducerii din diferenta.

34'

Boli aproape de un autogol cu o deviere a unei mingi din corner. Rimniceanu le-a refuzat golul patru celor de la Salzburg.

33'

Rimniceanu limiteaza proportiile scorului la sutul lui Hwang. Corner pentru campioana Austriei.

32'

Gol Dabbur!

Viitorul mai incaseaza o lovitura. De aceasta data Dabbur a inscris ca la antrenament cu un sut din marginea careului.

29'

Gol Wolf!

Wolf scapa singur cu portarul la o noua gafa comisa de Boli si Salzburg revine la conducere.

20'

Actiune rapida a Viitorului prin Dani Lopez, Tucudean si Cicaldau. Faza este intrerupta de interventia lui Miranda.

19'

Semna de alarma la poarta celor de la Viitorul. Minge in fata portii pentru atacantul Dabbur si acesta rateaza reluarea.

17'

Lansare in adancime pentru rapidul Hwuang. Iese Rimniceanu si blocheaza.

7'

Gol Tucudean!

Viitorul egaleaza prin Tucudean dupa o perioada uriasa in care campioana Romaniei nu s-a mai intalnit cu golul.

2'

Gol Hwang!

Salzburg deschide scorul in secunda 65 prin sud-coreeanul Hwang. Acesta a profitat de o eroare comisa de Boli in marginea careului si l-a invins pe Rimniceanu cu un sut plasat.