0
0
Racing Union

Asa am trait Viitorul - Racing Union

Joi de la ora 18:00 am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Viitorul Constanta si Racing Union din Luxemburg, meci din primul tur preliminar al Europa League. In tur a fost 2-0 pentru Viitorul, goluri Dragus si Ianis Hagi din penalty.

19:51

Final de partida. Viitorul se califica in turul 2 preliminar al Europa League, acolo unde va intalni formatia olandeza Vittese Arnhem.

85'

Ruffier respinge sutul lui Matan, apoi Achim intoarce pentru Vodut care trimite incredibil peste poarta!

81'

Houri ii lasa locul lui Alexi Pitu, cel mai tanar jucator roman care a debutat in cupele europene la 16 ani si o luna.

79'

Ce sansa iroseste din nou Matan. Lansat de pasa lui Houri acesta alege o finalizare fantezista.

73'

Matan patrunde spectaculos in careul advers si scoate cornerul dupa un sut pe coltul scurt.

70'

Galben incasat si de Birk pentru un fault in flanc.

68'

Ruffier scoate sutul lui Vodut si asistam la inca o sansa irosita de Viitorul.

67'

Matan rataeza cea mai mare ocazie a reprizei. Reluare din cadere peste poarta aparata de Rouffier.

62'

Houri trimite pe langa poarta din afara careului.

58'

Lima vede si el un galben usor.

56'

Ianis Hagi si Dragus sunt inlocuiti. Intra Vodut si Matan.

55'

Hennetier suteaza peste poarta celor de la Viitorul dintr-o lovitura libera.

51'

Sansa de gol ratata de luxemburghezi. Acelasi Tiru respinge in corner de langa a doua bara.

48'

Tiru intra fara balon asupra unui adversa in cercul de la centrul terenului si se alege cu un galben.

46'

18:45

Se termina prima repriza la Ovidiu.

36'

Avertisment si pentru Dragus.

27'

Ianis Hagi intoarce doi adversari si suteaza peste poarta.

19'

Potrivit regulamentului UEFA pentru faza preliminara, un jucator este suspendat la trei galbene primite in trei meciuri diferite sau la un total de cinci galbene. Astfel, Ianis ar fi suspendat in returul cu Vittese, daca ar primi avertisment in primul meci cu echipa olandeza.

17'

Ianis Hagi forteaza obtinerea unei lovituri de la 11 metri si se alege cu un galben pentru simulare. Mai avea un cartonas si din meciul tur.

13'

Acelasi Ianis Hagi trimite periculos, pe poarta, dintr-o lovitura libera. Mingea revine in careu la Achim si acesta suteaza in bara!

12'

Ianis Hagi scapa singur cu portarul si rateaza incredibil. Mingea revine la Viitorul si Dragus obtine lovitura libera in marginea careului.

10'

Sut in zid trimis de Ianis Hagi.

9'

Ianis Hagi obtine lovitura libera in marginea careului.

6'

Minge in adancime pentru Houri, francezul din atacul celor de la Viitorul. Iese Rouffier, francezul din poarta lui Racing, si retine.