4
0
CFR Cluj

Asa am trait Steaua Rosie - CFR Cluj

Marti, de la ora 22:00, am transmis live text in aceasta pagina mansa tur a dublei dintre Steaua Rosie Belgrad si CFR Cluj care conteaza pentru playoff-ul Europa League.

00:00

Final de meci. S-a incheiat suferinta pentru CFR Cluj la Belgrad.

77'

Gol Ivanic!

Dezastru pentru CFR Cluj. Ivanic marcheaza pentru 4-0 de langa Cmoara dupa o centrare din corner.

68'

Gol Ben Nabouhane!

Eroare comisa de catre Deac, cei de la Steaua Rosie ataca vijelios si marcheaza golul de 3-0 prin Ben Nabouhane.

61'

Alibec si Costache aruncati in lupta de Marius Sumudica.

56'

Camora intervine decisiv in fata portii si respinge in corner.

52'

Pavkov reia cu capul in bratele lui Arlauskis. O noua eroare de marcaj in centrul apararii CFR-ului.

51'

Cestor surprins in pozitie afara din joc la centrarea lui Deac din lovitura libera.

49'

Deac rateaza de putin poarta din lovitura libera.

48'

Omrani obtine lovitura libera in marginea careului advers.

46'

Start de repriza secunda.

22:53

Pauza la Belgrad.

45'

Cei de la Steaua Rosie mai inscriu o daata, dar golul e anulat pentru un offside.

38'

Gol Katai!

Steaua Rosie isi dubleaza avantajul dupa o faza colectiva de toata frumusetea, sa recunoastem.

36'

Portarul Borjan respinge mingea centrata de Ciprian Deac in careul advers.

35'

Debeljuh obtine lovituar libera in jumatatea adversa.

26'

Al treilea corner pentru CFR in mai putin de cinci minute.

25'

Deac suteaza in zidul gazdelor, apoi centralul bulgar fluiera fault la portar.

24'

Sigurjonsson obtine lovitura libera in preajma careului advers.

24'

Centrarea lui Petrila in careu si Pavkvov a fost aproape de un autogol.

23'

Omrani obtine cornerul dupa un atac promitator al CFR-ului.

22'

Centrare in careul gazdelor si Ciobotariu reia cu capul pe langa poarta.

21'

Petrila faultat dur in flancul stang de Gobeljic. Scapa de galben jucatorul gazdelor.

20'

Ivanic suteaza pe langa poarta CFR-ului.

19'

Rodic centreaza din stanga si mingea ajunge in bratele lui Arlauskis.

15'

Petrila patrunde in careu si trimite primul sut pe poarta celor de la Steaua Rosie. A intervenit Borjan.

12'

Arlauskis retine un sut din afara careului dupa o contra a gazdelor.

9'

CFR n-are deocamdata reactie dupa primirea golului. Se incearca pase lungi pentru Debeljuh, fara prea mult succes.

5'

Gol Pavkov!

Steaua Rosie deschide scorul prin Pavkov, dupa ce Arlauskis reusise sa respinga in fata lui Katai.