0
CFR Cluj
Paun 87'

Asa am trait Sevilla - CFR Cluj

Joi seara am transmis live text in aceasta pagina returul dublei dintre CFR Cluj si Sevilla. Se joaca pe Sanchez Ramon Pizjuan, un loc incarcat de istorie pentru fotbalul romanesc. Meciul incepe la 22:00.

23:54

Se termina meciul. Eliminare nemeritata pentru CFR Cluj. Intregul stadion fluiera prestatia celor de la Sevilla, ceea ce spune totul despre jocul andaluzilor.

90'

6 minute de prelungire.

90'

Cartonas rosu !

Al doilea galben pentru Bordeianu si este eliminare.

90'

Golul nu e validat pentru hent la Traore!

89'

Golul este verificat pentru un posibil hent comis de Traore inainte de ca mingea sa ajunga la Paun.

87'

Gol Paun!

CFR deschide scorul prin Paun cu un sut din afara careului.

84'

Golofca intra in locul lui Omrani.

84'

Deac apare la finalizare, dar nu-si face prea bine pasii trimitand mult peste poarta. S-a lasat pe spate decarul CFR-ului.

78'

Djokovic ii lasa locul lui Rondon. CFR joaca in aceste momente cu trei varfuri.

72'

Djokovic cauta din nou poarta de la distanta. Retine Bono in doi timpi.

70'

Sansa de gol pentru Sevilla dupa un corner. Fernando trimite pe langa poarta, dupa ce intr-o prima faza Camora blocase o lovitura din apropiere.

67'

Intra Nolito in locul lui Suso.

61'

Paun tragere la distanta, portarul Bono respinge in fata, dar Traore doarme in ghete.

58'

Banega intra in locul lui Jordan.

56'

Patrundere a lui Navas in flancul drept si centrare pentru Reguilon. Reluarea acestuia se duce peste poarta.

48'

Ocampos trimite pe langa poarta. De Jong aproape de o deviere decisiva.

46'

Start de repriza secunda.

22:47

Pauza pe Sanchez Ramon Pizjuan.

45'

Boli trimite cu capul pe langa. A treia ocazie in doua minute pentru CFR.

45'

Inca o ocazie foarte mare pentru CFR Cluj la sutul lui Paun. Portarul Bono intervine din nou.

45'

Ce ocazie pentru CFR Cluj la sutul lui Djokovic din 16 metri. Respinge portarul celor de la Sevilla in corner cu o mana.

44'

Omrani obtine lovitura libera in marginea careului in duel cu Jesus Navas.

34'

Ce ocazie pentru Sevilla la reluarea lui Reguilon din interiorul careului. Mingea se duce in De Jong.

33'

Dubla interventie a lui Arlauskis. CFR scapa cu fata curata.

30'

Sut pe poarta trimis de Djokovic. Retine din nou portarul gazdelor.

27'

Hoban intra in locul lui Burca, accidentat.

26'

Ocampos trimite spre poarta si mingea e deviata putin alaturi. Sansa de gol pentru Sevilla.

24'

Bordeianu suteaza in zidul advers. CFR Cluj rateaza o sansa mare de a ameninta poarta adversa.

23'

Paun patrunde pe zona centrala si obtine lovitura libera la 25 de metri.

19'

Replica si Sevilla prin Suso. Acesta trimite din afara careului si din fericire pentru CFR mingea ia inaltime.

17'

Primul sut pe poarta gazdelor. Camora l-a testat pe Bond. Nicio emotie din partea acestuia.

12'

Arlauskis iese bine si blocheaza mingea in fata lui Fernando.

10'

Sevilla se instaleaza cu arme si bagaje in jumatatea CFR-ului. Mijlocul campioanei Romaniei este ca si inexistent.

7'

Suso schimba partea pentru Reguillon, insa trimite prea inalt si mingea iese afara.

5'

Clujenii resping cu stangacie si apoi pierd rapid posesia.

4'

Jocul a continuat si Sevilla a adus mingea in careul CFR-ului. Doua cornere la rand pentru gazde.