5
0
CFR Cluj

Asa am trait Roma - CFR Cluj

Joi seara, de la 19:55, am transmis live text in aceasta pagina, meciul AS Roma - CFR Cluj, partida din etapa a 3-a in grupele Europa League.

21:46

Final de meci.

90'

Gol Pedro!

Pedro, fostul jucator al Barcelonei, marcheaza pentru 5-0 cu un sut din interiorul careului.

86'

Gol Mayoral!

Centrare din dreapta, Manea respinge pe spate pana la Mayoral care inscrie cu un sut pe jos.

78'

Pellegrini il faulteaza in careu pe Carnat, dar centralul Jug nu acorda penalty. Intra Latovlevici la CFR.

72'

Carnat aproape de gol cu o executie indrazneata din fata portii.

64'

Mayoral suteaza peste poarta din interiorul careului.

46'

Pereira in locul lui Itu la CFR.

20:41

Pauza pe Olimpico.

44'

Deac suteaza pe langa poarta.

34'

Roma se distanteaza la 3-0. Marcheaza si Borja Mayoral cu o executie din sase metri.

24'

Gol Ibanez!

Roma isi dubleaza avantajul prin Ibanez. Lovitura de cap dupa o centrare din corner.

23'

Ocazie mare ratata de CFR prin Hoban. Sut din interiorul careului spre coltul lung. Blocheaza portarul Pau Lopez.

20'

Patrundere a lui Itu umar la umar cu Cristante. Sut pe langa poarta Romei.

11'

Manea trimite in corner jucat pe jos de Roma. Centrare in careu, iese Balgradean si retine.

6'

CFR ameninta poarta adversa prin Djokovic. Sut de la distanta usor deviat. Corner pentru CFR.

3'

Dan Petrescu priveste resemnat de pe banca si parca vorbeste singur.

1'

Gol Mkhitaryan!

Roma deschide scorul in secunda 58 prin Mkhitaryan. Centrare din stanga si lovitura de cap trimisa de armean in poarta.