1
CFR Cluj
Deac 9'

Asa am trait Rennes - CFR Cluj. Un meci cu trei eliminati!

Joi seara de la 22:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Rennes - CFR Cluj din grupele Europa League.

23:55

Final de partida. CFR Cluj castiga la Rennes si ajunge la 6 puncte in aceasta grupa de Europa League.

90'

Ce sansa pentru CFR la sutul lui Hunou care se duce peste poarta. Intre timp s-au aratat 5 minute de prelungire de la margine. Arlauskis trage de timp, arbitrul il avertizeaza verbal.

84'

Dan Petrescu muta imediat cu Cestor in locul lui Traore. O mutare pentru conservarea avantajului minim de pe tabela.

82'

Cartonas rosu !

Susic vede al doilea galben si este eliminat. Ce final se anunta!

66'

Se inmultesc ocaziile la poarta CFR-ului. Raphinha suteaza peste poarta dupa o actiune pe centru.

65'

Rennes aproape de egalare cu doi oameni in minus. Noroc ca sutul lui Hunou se duce pe langa poarta. Petrescu da in clocot pe margine. Cu siguranta nu e multumit de ce vede la jucatorii sai.

57'

Prea usor pierd cei de la CFR mingea in jumatatea adversa. Parca nu stiu cum sa joace in dubla superioaritate numerica jucatorii lui Dan Petrescu.

48'

De aceasta data Deac rateaza de putin poarta si mingea se duce peste poarta. CFR ramane cu 1-0 pe tabela si are doi jucatori in plus.

47'

Camavinga vede si el rosu pentru un fault in postura de ultim aparator la Omrani. Acesta scapase singur dupa o pasa gresita trimisa la adversar de portarul Bonet.

46'

45'

Trei minute de prelungire pentru aceasta prima repriza.

43'

Bourigeaud suteaza peste poarta.

37'

Djokovic il baga in meci pe acest tanar portar Bonet. Sut pe centrul portii si o interventie decisiva a fotbalistului din Congo.

33'

Centrare Bordeianu si Boli sterge mingea pe langa poarta. Inca o sansa pentru CFR.

32'

CFR din nou aproape de gol. Mingea ajunge la Djokovic dupa un corner si acesta il intinde pe Bonet. Inca un corner.

28'

Niang rateaza lovitura de la 11 metri. Acesta a trimis incredibil pe langa poarta si scorul ramane 1-0 pentru CFR.

26'

Imprudenta masiva comisa de Boli care il faulteaza pe un jucator advers in careu si decizia corecta e penalty pentru Rennes.

24'

CFR-ul se joaca cu ocaziile. Deac trimite cu capul peste poarta singur cu portarul in 4-5 metri.

22'

Ce ocazie rateaza CFR prin Djokovic, jucator al carui voleu se duce in plasa laterala.

19'

Bourigeaud incearca sutul de la distanta si trimite pe langa poarta.

16'

Susic se alege cu galben pentru un fault banal in flancul stang. Un galben usor acordat.

12'

Maouassa patrunde pe stanga si centreaza in fata portii. Acolo este suveran Arlauskis si retine.

9'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul prin sutul lui Deac din lovitura libera. O minge la coltul lung care l-a surprins pe Bonet.

8'

Bonet, un portar de doar 16 ani, intra in poarta lui Rennes.

5'

Portarul lui Rennes este eliminat pentru un fault asupra lui Traore scapat singur spre poarta. Rusul de la centru dicteaza doar lovitura libera, desi a fost pe linie acolo la limita. Mendy este trimis la cabine si va intra portarul de rezerva la Rennes.

4'

Niang suteaza pe poarta si acolo intervine decisiv Arlauskis. Inceput greu pentru CFR. Gazdele ajung cu mare usurinta la finalizare.