1
FCSB
Gnohere 48'

Asa am trait Rapid Viena - FCSB 3-1

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Rapid Viena si FCSB din playoff-ul Europa League.

23:22

Se termina meciul. Calificarea se joaca peste o saptamana pe Arena Nationala.

90'

Benzar vine pe recuperare si bara se opune din nou golului!

90'

Patru minute suplimentare.

90'

Sut senzational prins de Coman. Se zguduie transversala. Cat noroc pe Rapid Viena in acest meci!

89'

Adevaratul Rusescu iese la rampa cu o reluare din prima. Portarul pune o mana salvatoare si respinge in corner.

83'

Cartonas rosu !

Berisha il opreste neregulamentar pe Teixeira si incaseaza al doilea galben.

83'

Man obtine gratuit o lovitura libera la marginea careului.

79'

Boli cade singur din picioare, Pintilii protesteaza pe buna dreptate si vede gratuit un galben.

73'

Ocazie uriasa ratata de FCSB prin Coman si Man. In cele din urma portarul intervine cu piciorul si scoate in corner.

68'

Andrei Ivan la Rapid Viena in locul lui Alar.

66'

Benzar centreaza in careu si mingea e respinsa in corner. Creste presiunea FCSB.

64'

Contraatac rapid prin Coman, insa sutul acestuia e incredibil de slab. O minge pe langa poarta.

61'

Hent comis de Pintilii si acesta scapa fara galben.

60'

Minge lunga a lui Stan pentru un Gnohere aflat in pozitie afara din joc.

57'

Rusescu intra in locul lui Roman.

57'

Roman nu mai poate continua si se pregateste intarea lui Rusescu.

55'

Roman trimite pentru Gnohere si se ridica fanionul de la margine pentru un offside care mai degraba n-a fost.

49'

Gol Schwab!

Centrare din dreapta de langa Stan, Balgradean respinge pana in picioarele lui Schwab si acesta inscrie cu stangul. Gol de portar, mingea parca a trecut prin Balgradean.

48'

Gol Gnohere!

Centrare ideala din stanga de la Stan si Gnohere reia in poarta pentru 2-1. FCSB revine in meci!

46'

Man in locul lui Morutan si Coman in locul lui Popescu.

46'

Teixeira il gaseste liber in careu pe Coman, jucator intrat la pauza in locul lui Popescu, si portarul gazdelor respinge in extremis cu piciorul.

46'

Se reia meciul.

22:17

Pauza la Viena.

44'

Patrundere a lui Teixeira si un sut in blocaj. Mijlocasul portughez ramane intins pe gazon, gazdele nu dau mingea afara si Popescu il pune jos pe Murg cu pretul unui galben.

42'

Sut trimis de Stan din afara careului. O minge blocata fara probleme de portarul lui Rapid Viena.

41'

Berisha vede primul galben al meciului.

39'

Gol Sonnleitner!

Centrare din corner in sase metri, mingea il depaseste pe Benzar si Sonnleitner trimite cu capul in poarta pentru 2-0.

38'

Incredibila patrundere a lui Murg, pasa in dreapta pentru Alar si acesta suteaza pe poarta. Balgradean e inca o data decisiv si intervine in extremis.

32'

Boli ajunge usor in careul stelist dupa un nou contraatac, dar Planic intervine prin alunecare si recupereaza.

32'

Roman primeste in careu si scoate un corner. Al treilea pentru FCSB in acest meci.

31'

Centrare din stanga intre cei doi fundasi centrali si Alar reia cu capul pe langa poarta. Balgradean era spectator.

26'

Minge scoasa in marginea careului pentru Murg. Sutul acestuia se duce mult peste poarta.

25'

Planic pierde in propria jumatate, mingea ajunge la Alar si Balgradean limiteaza proportiile scorului. Probleme mari in apararea stelista mai ales pe zona centrala.

25'

Roman incearca sa se revanseze cu un sut din afara careului. O minge cu pamantul care ajunge in bratele portarului.

23'

Roman s-a mutat pe stanga si pierde un nou balon. Rapid Viena iese pe contraatac, dar Berisha greseste pasa.

22'

Planic se repliaza la timp si blocheaza un nou contraatac al gazdelor.

20'

Mare ocazie pentru FCSB dupa o faza fixa de la coltul terenului. Centrarea lui Benzar e scoasa de portar pana la Teixeira si voleul acestuia ii pune mari probleme lui Strebinger.

19'

Pintilii recupereaza la centrul terenului si obtine lovitura libera.

16'

Planic este faultat de Alar in propriul careu. Fault in atac.

15'

Centrare a lui Roman care ajunge in bratele portarului Strebinger.

14'

Benzar suteaza in zidul celor de la Rapid Viena. Resping austriecii in out de margine.

13'

Gnohere obtine lovitura libera in marginea careului advers si galben pentru Sonnleitner.

13'

Pintilii gaseste o diagonala buna pentru Teixeira, dar acestuia ii sare mingea in mana si se fluiera hent.

12'

Roman respinge cu capul o minge centrata din corner. Gazdele raman in presiune si Stan trimite in out de margine.

8'

Minge in careu pentru Morutan dupa o recuperare a lui Pintilii in jumatatea adversa. Protejeaza un fundas al gazdelor si mingea iese in out de poarta.

5'

Gol Knasmullner!

Rapid Viena iese pe contraatac si surprinde apararea stelista prin Knasmullner. Balasa ramasese undeva in careul advers dupa corner si golul a venit de pe zona centrala.

4'

Panica in careul lui Rapid Viena la centrarea din corner, dar gazdele scapa fara gol si ies pe contraatac.

3'

Faza fixa la poarta gazdelor. Roman centreaza spre Balasa, resping austriecii pana la Popescu si FCSB obtine cornerul.

2'

O lovitura libera pentru Rapid Viena. Murg centreaza in careu, resping stelistii pana la Knasmullner care trimite pe langa poarta.