1
FCSB
Pantiru 90'

Asa am trait Mlada Boleslav - FCSB pentru un loc in playoff-ul Europa League

FCSB a fortat joi seara de la 20:00 calificarea in playoff-ul Europa League, acolo unde o asteapta Vitoria Guimaraes din Portugalia.

21:54

Final de partida. FCSB se califica in playoff-ul Europa League.

90'

Gol Pantiru!

GOOOOL FCSB la sutul lui Pantiru. Patrundere in careu si sut senzational sub bara pe coltul scurt.

88'

Coman intoarce mingea pentru Pantiru. Sutul acestuia nu prinde poarta. Lipseste un atacant de gura portii pentru FCSB.

87'

Tanase suteaza pe langa poarta de la distanta. FCSB domina jocul, dar mingea refuza sa intre.

81'

Incredibila ocazie pentru FCSB. Coman suteaza din intoarce si mingea loveste bara. Portarul privea ca la cinema!

80'

Popescu isi potriveste mingea pe sut, dar nu prinde cadrul portii.

74'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric al meciului este rupt de eliminarea lui Krapka, fundasul dreapta al gazdelor care vede al doilea galben pentru un fault asupra lui Coman.

72'

Actiune promitatoare pentru FCSB, insa sutul lui Oaida este blocat.

62'

Schimbare ciudata la FCSB: Pantiru in locul lui Moutinho, care pana acum a jucat atacant central.

59'

Centrare din dreapta si Oaida reia cu capul peste poarta.

52'

Minge scoasa pentru sutul lui Popescu. Acesta trimite mult peste poarta.

50'

Galben si pentru Soiledis.

48'

Tanase este avertizat pentru un fault in propria jumatate.

20:47

Se fluiera finalul primei reprize.

42'

Vlad tamponat serios in careul de sase metri de patrunderea cu capul a lui Krapka. Se resimte portarul FCSB.

27'

Cristea ajunge tarziu la o minge si este penalizat cu cartonas.

22'

Coman rateaza incredibil cu un sut din centrul careului. O reluare moale blocata de portarul Seda.

21'

Ce ocazie rateaza Popescu la o faza fixa cu mingea centrata in careu din flancul stang.

19'

Un corner executat gresit de Coman. Mingea trimisa prea tare iese in afara terenului.

18'

Coman aduce mingea in careul advers, dar nu are cu cine continua. Apare intr-un final Popescu si obtine lovitura de la colt.