1
U Craiova
Martic 90'

Asa am trait Leipzig - Craiova 3-1

Test de foc pentru U Craiova in Europa League joi seara, in deplasare, contra nemtilor de la Leipzig. Partida a fost live text in aceasta pagina dupa 19:30.

21:25

90'

Gol Martic!

Craiova reduce din diferenta prin Martic cu un sut din prima. Bancu a centrat din stanga, Baicu a lasat inteligent mingea pentru Martic si acesta a inscris cu sut la coltul lung.

90'

Donkor respinge din fata lui Forsberg, apoi Poulsen trimite pe langa poarta.

87'

Gol Poulsen!

Poulsen face 3-0 cu o reluare din fata portii, dupa ce Pigliacelli respinsese in bara un sut din lovitura libera.

85'

Markovic in locul lui Mitrita.

80'

Sut formidabil trimis de Ilsanker din afara careului si Pigliacelli scoate cu varful degetelor peste poarta.

79'

Mangia reactioneaza imediat prin introducerea lui Fedele in locul lui Ferreira.

77'

Gol Cunha!

Ferreira rateaza interceptia in stanga, Poulsen patrunde la limita terenului si paseaza decisiv in fata portii pentru reluarea lui Cunha.

75'

Craiova se apara in sistemul 5-4-1, cu Mitrita cel mai avansat om de pe teren.

75'

Danezul Poulsen intra in locul lui Augustin.

69'

Pigliacelli respinge in extremis mingea trimisa de Konate din cativa metri. Cea mai mare ocazie a meciului. Craiova e sufocata in propriul careu.

65'

Cunha trimite pe langa poarta cu un sut din interiorul careului. Din nou emotii pentru Craiova.

63'

Pigliacelli intervine decisiv la un sut din afara careului si este corner pentru Leipzig.

61'

Forsberg intra la gazde in locul lui Orban.

48'

Ce sansa rateaza Craiova la centrarea lui Cicaldau pentru Mitrita. Acesta din urma rateaza reluarea spre poarta.

48'

Baicu patrunde in viteza pe flancul drept, dar paseaza gresit in fata portii. Mitrita astepta mai in spate.

46'

20:17

Pauza la Leipzig.

44'

Ploaie tortentiala inceputa la Leipzig si o noua ocazie ratata de gazde prin Augustin dupa o centrare de la coltul terenului.

42'

Corner

Corner obtinut de Ferreira, primul pentru Craiova in acest meci.

36'

La una dintre putinele aparitii in jumatatea adversa, Bancu nu ajunge o minge trimisa prea tare.

30'

Orban il ia pe sus pe noul intrat Baicu.

27'

Baicu intra in locul lui Mihaila.

25'

Gol Konate!

Leipzig deschide scorul prin Konate. Lovitura de cap dupa o centrare din corner.

23'

Pigliacelli retine lovitura de cap trimisa de Orban, capitanul gazdelor.

20'

Centrare din corner si Ilsanker rateaza incredibil cu capul singur in sase metri. Werner priveste de pe banca impasibil.

17'

Donkor apare din nou decisiv si blocheaza din fata lui Cunha. Acesta scapase singur spre poarta.

17'

Kampl suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

11'

Mateiu se resimte dupa o intrare a lui Cunho. O lovitura incasata in zona genunchiului.

9'

Din nou panica in careul Craiovei. Kampl trece usor de Briceag si trimite in sase metri pentru Cunha. Apare Donkor si pune un picior salvator.

6'

Mare ocazie ratata de gazde prin Bruma. Reluare pe langa poarta din cativa metri.