1
0
CFR Cluj

Asa am trait Lazio - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara, meciul de la Roma dintre Lazio si CFR Cluj. Cu un punct obtinut campioana Romaniei se califica matematic in primavara europeana.

23:54

72'

Proto respinge in corner sutul lui Camora spre coltul scurt. Va intra si Susic la CFR in locul lui Peteleu.

72'

Incredibila ratare pentru CFR Cluj la sutul lui Omrani din afara careului. Mingea s-a dus putin pe langa poarta.

70'

Gol anulat CFR-ului pentru un offside la Traore. Decizie corecta a asistentului!

63'

Vavro vede galbenul pentru un picior ridicat prea sus in duel cu Omrani.

62'

Deac a intrat la CFR Cluj in locul lui Bordeianu.

56'

Adekanye vede cartonasul pentru o cadere teatrala in careul CFR-ului.

56'

Centrare a lui Bordeianu si Omrani reia cu capul pe langa poarta. Campioana Romaniei domina debutul reprizei secunde.

54'

Paun trage pe poarta, Porto respinge in fata si Omrani este blocat in extremis in sase metri. Corner pentru CFR.

46'

Start de repriza secunda.

22:49

Pauza pe Olimpico.

45'

Djokovic vede un galben pentru un fault in atac.

45'

Lovitura libera pentru CFR Cluj din preajma careului. Bordeianu incearca sa trimita pe jos, dar zidul advers se opune. O faza citita de laziali.

41'

Correa scapa singur cu Arlauskis si trimite mult pe langa poarta. Imensa ocazie de 2-0 ratata de Lazio.

38'

CFR Cluj trece pe langa egalare la sutul lui Djokovic. Mingea intalneste bara!

32'

Luis Alberto suteaza putin pe langa poarta lui Arlauskis.

25'

Gol Correa!

Lazio deschide scorul dupa o faza rapida prin Correa. A fost un triunghi de pase la marginea careului nostru si o finalizare pentru 1-0.