0
0
U Craiova

Asa am trait Honved - Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina, dupa ora 19:55, mansa tur a dublei dintre Honved Budapesta si Universitatea Craiova.

21:58

90'

Ocazie uriasa ratata de Kelic cu capul din sase metri. Mingea se duce peste poarta! Cat ghinion a avut Craiova la finalizare in acest meci.

86'

Centrare periculoasa in careul oltenilor. Respinge Kelic de acolo.

72'

Ce ocazie rateaza Barbut! Roman a patruns in viteza pe stanga si a intors ideal in centrul careului. Reluare slaba a lui Barbut pe centrul portii.

65'

Qaka ii lasa locul la Craiova lui Ivanov. Schimba si cei de la Honved prin Kulach in locul lui Moutari.

63'

Craiova cauta in continuare golul pe care il merita dupa cum a dominat jocul in aceasta seara.

58'

Vatajelu trimite periculos pe langa poarta. In continuare Craiova dicteaza ritmul in acest meci din deplasare.

51'

Sansa de gol ratata de Craiova la patrunderea lui Roman. Minge intoarsa in fata portii si Vatajelu nu reuseste sa reia decisiv in poarta.

46'

S-a reluat meciul de la Gyor.

20:52

Se termina in cele din urma prima repriza, una dominata teritorial de Craiova si marcata de doua accidentari importante. Acka si Bancu s-au ales cu capetele sparte.

45'

Opt (8) minute de prelungire pentru aceasta prima repriza a meciului de la Gyor.

40'

Centrare din dreapta si N'Gog reia cu capul peste poarta.

36'

Puternic comotionat in cele din urma Bancu se ridica si va continua meciul. Se reia partida cu un corner al gazdelor, dar se fluiera fault in atac la capitanul Kamber.

32'

Problema lui Bancu este una serioasa si cei doi antrenori isi cheama jucatorii la margine. Asistam la un fel de timeout fortat de imprejurari. Capitanul Craiovei continua sa primeasca ingrijiri medicale in propriul careu.

27'

Pigliacelli respinge providential cu o mana reluarea de cap a lui Ngog. Puternicul atacant al lui Honved a lovit mingea dar si capul lui Bancu. Capitanul Craiovei ramane plin de sange la pamant!

26'

Faza complicata in careul Craiovei. Respinge in cele din urma de acolo Bancu, dupa ce mingea sutata din apropiere fusese blocata de Mateiu ca la hochei.

24'

Bancu patrunde pe stanga si centreaza in careu pentru Fortes. Respinge apararea lui Honved si Qaka opreste contraatacul gazdelor prin fault. Avertisment pentru albanezul Craiovei.

23'

Barbut patrunde pe dreapta in viteza si este oprit prin fault de Bano-Szabo, jucator care incaseaza un galben. Au fost minute bune in care nu s-a jucat din cauza accidentarii lui Acka.

17'

Acka ramane intins in propriul careul dupa un fault din partea lui Batik. Arbitrul opreste meciul pentru a permite echipei medicale sa intervina.

16'

Centrare din stanga in directia de atac a Craiovei si Fortes reia cu capul pe langa poarta.

12'

Continua dominarea din partea Craiovei. Cei de la Honved n-au trecut centrul terenului de trei ori pana acum.

7'

Craiova domina inceputul partidei, tinand mai mult de minge si dictand majoritatea actiunilor de atac.

4'

Prima ocazie a meciului apartine Craiovei dupa o faza fixa. A fost schema a oltenilor cu un triunghiu de pase pe jos. In cele din urma Barbut a sutat in plasa laterala.