2
FCSB
Gnohere 76' 70'

Asa am trait Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2. Dubla Gnohere!

Am transmis in aceasta pagina joi seara live text de la ora 20:00 meciul Hapoel Beer-Sheva - FCSB din etapa a 3-a a grupelor Europa League.

21:54

Victorie pentru FCSB in deplasare si echipa noastra are punctaj maxim dupa trei etape.

90'

Urca si portarul gazdelor in careul nostru la o lovitura libera. Chiar el reia cu capul peste poarta, dar se ridica fanionul pentru offside.

90'

Ovidiu Popescu faulteaza brutal la centrul terenul si se alege doar cu un galben. Urmeaza ultimul atac al gazdelor.

90'

Budescu este trantit in careu si nu scoate decat lovitura de la colt. Mai trec secunde pretioase.

90'

Inca un minut si jumatate pana la final.

90'

Gnohere joaca inteligent si scoate lovitura libera fragmentand jocul.

90'

Fostul dinamovist Elhamed este si el avertizat de asemenea pentru proteste.

90'

Trei minute suplimentare si Hapoel ataca cu disperare in cautarea egalarii.

90'

Galben primit de Melikson pentru proteste. Gazdele au cerut un hent in careu la Planic.

90'

Radi suteaza peste poarta si sunt cateva momente de respiro pentru apararea stelista.

89'

Panica in careul stelist la o centrare inalta la care Nita n-a ajuns.

89'

Gol Cuenca!

Cuenca reduce din diferenta cu o minge din sase metri. Enache se uita ca la cinema.

87'

Sut trimis de Radi peste poarta stelista. Minutele trec in favoarea Stelei, echipa aflata aparoape de a treia victorie la rand in grupele Europa League.

85'

Stelistii se apara organizat pe doua linii. Gazdele nu obtin decat un corner la centrarea lui Korhut.

76'

Gol Gnohere!

Gnohere pune capul in sase metri la centrarea ideala din partea lui Budescu si tabela se modifica din nou.

73'

Cuenca in locul lui Bitton, ultima schimbare la gazde.

72'

Coman vede cartonasul galben.

70'

Gnohere marcheaza la prima atingere de balon. Preluare in careu cu spatele la poarta dupa pasa lui Teixeira, se intoarce francezul si inscrie cu un sut la coltul lung.

68'

Va muta si Dica in ofensiva cu Gnohere cel mai probabil in locul lui Tanase.

68'

Pekhart intra in locul lui Sahar.

66'

Fabuloasa parada lui Nita la voleul lui Einbinder. Cea mai mare ocazie a gazdelor in acest meci.

65'

Momcilovic incearca o centrare in forta. Nu iese decat un out de margine. FCSB ramane in presiune.

61'

Teixeira este pana la urma avertizat pentru faulturi repetate.

59'

Balasa sta bine pe picioare si respinge o centrare in forta.

58'

Coman intra in locul lui Man.

57'

Radi suteaza in zidul stelist. Pe margine se pregateste Coman.

56'

Teixeira faulteaza in marginea careului si urmeaza o faz grea pentru poarta lui Nita.

54'

Tony trimite inalt in careul stelist. Iese Nita si retine din faza lui Sahar.

51'

Galben primit de Tanase pentru proteste. Capitanul Stelei i-a reprosat arbitrului ca n-a oprit meciul pentru un fault suferit de Teixeira la o faza anterioara.

49'

Hapoel face un presing mai agresiv in aceasta parte secunda.

47'

Budescu trimite pe langa poarta din afara careului.

46'

Blom fluiera startul reprizei secunde.

20:49

Pauza dupa 45 de minute cu ocazii de ambele parti.

45'

Nedelcu prinde sutul pe stangul si trimite peste poarta.

42'

Moment controversat in careul stelist. Un sut al gazdelor il loveste in mana pe unul dintre stelisti, dar centralul Blom face semn ca mana a fost lipita de corp.

29'

Schimbare si la gazde: Radi intra in locul accidentatului Ogu.

29'

Nita apara senzational sutul lui Tony din interiorul careului dupa o minge pierduta de Budescu in propria jumatate.

26'

Budescu incearca sutul cu dreptul din afara careului. Mingea trece alaturi. Intre timp revine Ogu pe teren, dar mai mult merge intr-un picior.

25'

Ocazie pentru FCSB la capatul unui contraatac plecat de la degajarea lui Nita pentru Budescu. Acesta a trimis in careu la intalnire pentru venirea lui Tanase. Corner pentru stelisti.

25'

S-a facut in sfarsit si schimbarea. Enache in locul lui Benzar.

24'

Prima sansa de gol si pentru Hapoel la sutul lui Ogu. Acesta pateste la fel ca Benzar mai devreme si are nevoie de ingrijiri medicale.

22'

Benzar nu poate merge de unul singur si are nevoie de sustinere pentru a ajunge pe banca. O punga mare cu gheata i-a fost aplicata pe piciorul drept deasupra genunchiului.

20'

Benzar se resimte si are nevoie de ingrijiri medicale. Enache este trimis la incalzire.

19'

Teixeira primeste in careu de la Benzar, insa rateaza complet preluarea si FCSB iroseste o sansa buna.

17'

Hapoel trimite mingea in poarta prin Melikson dupa o lovitura libera, insa reusita este anulata pentru o pozitie de offside la limita.

16'

Teixeira incearca sa-i dea mingea printre picioare lui Taha fara succes insa.

15'

FCSB pune mingea jos si construieste cu rabdare.

12'

Actiune a lui Man in dreapta, minge intoarsa pentru Benzar si centrarea acestuia iese in afara terenului de joc.

6'

Iesire pe contraatac a gazdelor, dar Momcilovic revine la timp si trimite afara din picioarele lui Sahar.

5'

Primul corner al meciului apartine Stelei. Budescu executa la prima bara si apoi este respinsa de gazde.

4'

Al treilea fault comis de stelisti de la inceputul partidei si al doilea pentru Teixeira. Olandezul Blom deocamdata nu scoate cartonasul.

4'

Minge in adancime pentru Tanase. Iese portarul gazdelor si blocheaza.

2'

Ce sansa ratata de Budescu! Stop pe piept in marginea careului si sut cu stangul care trece la o palma de poarta.

1'

Planic scapa fara galben dupa un fault in marginea propriului careu. Lovitura libera periculoasa pentru Hapoel.