0
0
FCSB

Asa am trait Hajduk Split - FCSB 0-0

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara, de la 21:45, meciul dintre Hajduk Split si FCSB din prima mansa a turului 3 preliminar in Europa League.

23:40

Final de meci.

90'

Ocazie monumentala ratata de Morutan la ultima faza a meciului dupa o combinatie cu Teixeira.

90'

Balgradean se culca pe minge la un sut din afara careului trimis de Sego.

90'

Lovitura de cap a lui Said se duce in transversala, dupa care Balgradean respinge cu o mana.

86'

Tanase ii lasa locul lui Morutan.

82'

Balgradean avertizat pentru trageri de timp.

80'

Balasa intervine decisiv si scoate mingea centrata de Fomitschow.

74'

Hamza vede cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

69'

Morais este avertizat.

53'

25.764 de spectatori prezenti la acest meci pe arena Poljud.

52'

Benzar se aventureaza in atac si suteaza mult peste poarta.

48'

Teixeira incearca sutul de la distanta si mingea trece pe langa poarta.

47'

Planic avertizat pentru un fault in marginea careului.

46'

Se reia meciul. Jakolis intra in locul lui Man.

22:34

Pauza in meciul de la Split.

45'

Gnohere avertizat in primul din cele patru minute de prelungiri ale primei reprize.

45'

Morais intra intra in locul lui Momcilovic.

43'

Dica il cheama pe Morais de la incalzire. Momcilovic nu mai poate continua.

42'

Momcilovic acuza o accidentare la coapsa picioului stang si ramane pe gazon.

37'

Tanase vede galbenul pentru un blocaj la Juranovic.

36'

Man patrunde cu mingea la piciorul in careul advers si rateaza complet centrarea pentru Gnohere.

35'

Ivanovski ii ia fata lui Balasa si trimite cu capul pe langa poarta.

30'

Sutul lui Juric trece pe langa poarta.

23'

Faza promitatoare de atac a FCSB, dar Man trimite imprecis pentru Teixeira si acesta pierde balonul. Terenul pune mari probleme.

22'

Vucur reia cu capul pe langa poarta.

18'

Gnohere face bine faza defensiva si respinge cu capul mingea centrata din corner.

13'

Juranovic suteaza din marginea careului si mingea trece putin pe langa poarta.

12'

Lopez vede primul galben al meciului.

12'

Fomitschow suteaza periculos pe coltul scurt si Balgradean blocheaza fara probleme.

8'

Emotii pentru stelisti la o neintelegere intre Balgradean si Planic. Portarul FCSB a iesit neinspirat din poarta.