3
Viitorul
Tiru 60' 56' Mladen 21'

Asa am trait Gent - Viitorul. Noua goluri marcate in 60 de minute!

De la 21:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Gent - Viitorul din turul 2 preliminar al Europa League.

23:23

Final de partida. Se incheie aici cosmarul celor de la Viitorul.

89'

Gazdele rateaza golul sapte la o minge care i-a trecut prin fata lui Tiru. Capitanul gazdelor Vadis Odjidja-Ofoe reia peste poarta.

76'

Dragus incearca o rabona la acest scor in locul unei pase simple si Hagi e un car de nervi.

75'

Iancu suteaza pe langa poarta intr-un moment in care Viitorul controleaza jocul.

67'

Dragus rateaza incredibil golul de 6-4. Interventie providentiala din partea portarului Kaminski.

64'

La 6-3 au prins glas si fanii romani din tribune: "Viitorul, Viitorul si Romania, Romania".

60'

Gol Tiru!

Tiru inscrie cu capul din centrarea lui Iancu de la coltul terenului. Se face 6-3 si se intrevede o bruma de speranta pentru retur. La un eventual 6-4 cei de la Viitorul ar intra serios in carti.

56'

Gol Tiru!

Viitorul reduce din diferenta prin Tiru. Reluare din centrul careului dupa o faza fixa de la coltul terenului. Hagi ramane agitat pe margine.

51'

Gol Yaremchuk!

Yaremchuk isi trece in cont dubla cu o scarita din 16 metri peste Tordai. Cosmarul continua pentru Viitorul in acest meci.

46'

S-a reluat meciul de la Gent. Sa vedem ce mai poate salva Viitorul in minutele ramase.

22:19

9-2 suturi pe poarta in prima repriza, cinci dintre acestea fiind transformate in goluri de Gent!

22:19

Fluierul de final al primei reprize are rolul de gong care o salveaza pe Viitorul inaintea pauzei. Daca poate fi vorba de vreo salvare la acest scor, 5-1! Si mai urmeaza o repriza.

45'

Gol Kubo!

Macel la Gent! Sa arunce cineva prosopoul.
Echipa lui Gheorghe Hagi mai incaseaza un gol de la Kubo dupa o faza in care apararea lui Viitorul a fost facuta sah mat pe contraatac.

42'

Acelasi Yaremchuk transforma de la punctul cu var pentru 4-1!

41'

Penalty pentru Gent la faultul lui Iacob asupra lui Yaremchuk in careu.

35'

Gol Kubo!

Gent reface diferenta de doua goluri printr-o super reusita din partea lui Kubo. Un sut senzational de la aproximativ 30 de metri, mingea a intalnit bara si apoi a intrat in poarta.

21'

Gol Mladen!

Viitorul revine in meci si reduce din diferenta prin Mladen.

13'

Gol Dejaegere!

Gent isi dubleaza avantajul prin Dejaegere si Viitorul pare ca retraieste cosmarul din urma cu trei ani cand, la debutul in cupele europene, a incasat cinci de la aceasta formatie belgiana.

4'

Gol Asare!

Gent deschide scorul prin Nana Asare. Un inceput cum nu se poate mai rau pentru Viitorul.