1
Manchester United
Cavani 55'

Asa am trait Finala Europa League: Villarreal - Manchester United

De la ora 22:00 am transmis live text in aceasta pagina finala Europa League, meci care le opune pe Villarreal si Manchester United.

00:55

Villarreal obtine trofeul si va juca sezonul urmator in grupele Champions League.

Penalty
P

RATARE!!! Rulli apara sutul omologului sau De Gea!

Villarreal castiga EUROPA LEAGUE.

P

GOL Rulli, portarul lui Villarreal inscrie cu un sut in forta

11-10 Villarreal

P

GOL Lindelof cu un sut la semi inaltime. Rulli a atins mingea cu varful degetelor

P

GOL Shaw cu mari emotii. Rulli aproape sa blocheze!

00:35

Se aude ultimul fluier al lui Clement Turpin. Castigatoarea se decide la loteria loviturilor de departajare.

Prelungiri 2
120'

Mata in locul lui Bissaka si Alex Telles in locul lui McTominay la United.

116'

Daniel James in locul lui Pogba la United.

116'

Bailly iese accidentat. Intra Tuanzebe la United.

113'

Cavani se alege cu galben pentru proteste.

106'

Incepe a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
00:13

Ramane 1-1 dupa prima repriza de prelungiri. Urmeaza alte 15 minute.

Prelungiri 1
102'

De Gea respinge in corner centrarea lui Parejo din lovitura libera. Al 7-lea corner pentru Villarreal. doar trei in dreptul lui United.

100'

Prima schimbare la Man.United: Fred in locul lui McTominay.

91'

A inceput prima repriza a prelungirilor.

Pauza 2
23:53

Turpin fluiera finalul celor 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

85'

Alberto Moreno in locul lui Pedraza si Mario Gaspar in locul lui Foythe la Villarreal.

84'

Shaw obtine lovitura libera in marginea careului advers la interventia lui Foythe. Acesta se alege cu un galben.

83'

Bailly vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Paco Alcacer.

77'

Paco Alcacer in locul lui Pino si Moi Gomez in locul lui Trigueros la Villarreal.

64'

A crescut in intensitate meciul in aceasta parte secunda. Man.United este echipa care domina jocul dupa golul egalizator.

60'

Schimbare la Villarreal: Coquelin in locul lui Bacca.

57'

Continua asediul lui United la poarta lui Rulli. Sut in forta trimis de Bruno Fernandes pe langa poarta.

57'

Golul lui Cavani este validat de VAR si jocul este reluat de la centru.

55'

Gol Cavani!

El Matador Cavani restabileste egalitatea cu o reluare din sase metri la o minge respinsa de apararea Submarinului Galben.

54'

Pau Torres se opune la sutul lui McTominay. Creste presiunea lui United.

53'

Capoue (Villarreal) vede primul galben al meciului pentru un fault la Bruno Fernandes.

52'

Verificare de penalty pe atacul lui United. In cele din urma nu s-a dat nimic.

46'

S-a reluat finala Europa League.

22:48

Villarreal intra in avantaj la cabine dupa reusita lui Gerard Moreno. O prima repriza modesta din partea lui United.

45'

Greenwood centreaza in forta si mingea e deviata de Albiol in bratele propriului portar.

45'

Rashford patrunde in careu si centreaza in fata portii. Respinge de acolo Pau Torres.

37'

Reactie de orgoliu din partea lui United. McTominay patrunde pe dreapta si suteaza mult peste poarta.

32'

29'

Gol Moreno!

Villarreal deschide scorul prin Gerard Moreno. I-a luat fata lui Lindelof la o centrare din lovitura libera si a marcat cu o reluare din cadere.

27'

Actiune rapida a celor de la Villarreal. Sut trimis de Pino pe langa poarta.

23'

Pasa oferita de Bacca dintr-o rabona. Pau Torres reia peste poarta cu capul.

20'

Pericol la poarta lui Villarreal. Shaw a trimis in forta si mingea a trecut prin fata portii lui Rulli.

17'

Foythe a revenit pe teren, desi sangereaza in continuare.

15'

Trigueros reia imprecis cu tibia pe langa poarta dupa o faza de la coltul terenului.

10'

E nevoie de interventia oamenilor din staff-ul medical. Foythe are nasul spart, dar iese pe propriile picioare din teren.

8'

Foythe se resimte dupa o lovitura la cap in genunchiul lui Pogba. Un contract extrem de dur.

1'

A inceput finala de la Gdansk. Se joaca cu spectatori in tribune, chiar daca e vorba de o limita impusa de organizatori.

21:56

VILLARREAL: 13 Rulli - 8 Foyth, 3 Albiol, 4 Pau Torres, 24 Pedraza - 30 Pino, 25 Capoue, 5 Dani Parejo, 14 Trigueros - 7 Gerard Moreno, 9 Bacca.

MAN.UNITED: 1 De Gea - 29 Wan-Bissaka, 3 Bailly, 2 Lindelof, 23 Shaw - 39 McTominay, 6 Pogba - 10 Rashford, 18 Bruno Fernandes, 11 Greenwood - 7 Cavani.

Arbitru: Clement Turpin (Franta).