2
Slovan Liberec
Rabusic 82' Yusuf 64'

Asa am trait FCSB - Slovan Liberec

De la ora 20:00 am transmis live text meciul FCSB - Slovan Liberec din turul 3 preliminar al Europa League. Partida s-a disputat la Giurgiu in conditii cu totul speciale.

22:22

S-a incheiat chinul celor de la FCSB si aventura europeana din acest sezon marcat de pandemie.

82'

Gol Rabusic!

Centrare din stanga si Rabusic marcheaza cu capul pentru 0-2.

68'

Robert Ion intra in locul lui Adi Petre.

64'

Gol Yusuf!

Slovan Liberec deschide scorul prin Yusuf.

59'

O noua centrare survoleaza careul FCSB. Rabusic reia cu capul peste poarta.

53'

Parada senzationala a lui Straton la lovitura de cap a lui Rabusic.

50'

Adi Petre ramane singur cu portarul dupa o faza creata de Perianu. Ratare uriasa a internationalului de tineret. Nguyern a agatat mingea cu o mana si ramane 0-0.

46'

Centrare in fata portii si Yusuf reia incredibil peste poarta. Ratare a oaspetilor.

46'

S-a reluat meciul de la Giurgiu. FCSB evolueaza in inferioritate numerica.

21:24

Arbitrul din Azerbaidjan fluiera finalul primei reprize. Vedeti mai jos cateva repere dupa 45 de minute:

• Karanovic accidentat dupa 8 minute!
  • Cana eliminat la o faza de ultim aparator in afara careului.
  • Doua parade senzationale ale lui Straton.
  • Cu sansa FCSB poate trimite meciul in prelungiri la cum s-a jucat in prima repriza.

42'

Senzationala parada lui Straton la lovitura puternica trimisa cu capul de Yusuf.

41'

Actiune a lui Popescu si un sut in blocajul unui adversar.

39'

Caiado centreaza in careu dintr-o lovitura libera. Sut ataca mingea si se resimte dupa un duel cu Mikula.

37'

Scapa FCSB dupa o lovitura de la colt. Liberec ramane in ofensiva si Popescu deviaza intr-un nou corner.

27'

Lovitura de la colt pentru FCSB ramasa fara rezultat.

25'

Centrare din dreapta si Hromada trimite putin pe langa poarta cu capul. Straton era batut.

22'

Kacharaba reia cu capul peste poarta. Straton are nevoie de ingrjiri medicale.

21'

Fabuloasa parada lui Straton ca la handbal in fata lui Yusuf.

18'

Cartonas rosu !

Cana vede rosu in calitate de ultim aparator la marginea careului de 16 metri. Din rau in mai rau pentru FCSB!

12'

Perianu se alege cu un galben pentru o cadere in careul advers. Arbitrul a considerat ca a fost simulare.

10'

Karanovic nu mai poate continua si este inlocuit cu Popescu.

8'

Karanovic ramane intins pe gazon si acuza o problema la coapsa.

7'

Adrian Sut trimite in forta din afara careului. Blocheaza portarul lui Liberec. O actiune foarte buna a ros-albastrilor.