1
0
Lazio

Asa am trait FCSB - Lazio 1-0

Urmariti live text in aceasta pagina meciul FCSB - Lazio din saisprezecimile Europa League, mansa tur. Se joaca pe Arena Nationala unde sunt asteptati aproximativ 40.000 de suporteri.

00:01

Final de meci. Steaua obtine prima victorie din istoria sa impotriva unei echipe italiene.

90'

Immobile isi pierde capul si se cearta la margine cu Dica si MM Stoica. Aceasta dupa ce Man acuza o accidentare si italienii vor sa se reia mai repede jocul.

90'

Interventie sigura a lui Vlad la o minge inalta.

90'

Immobile faulteaza in atac pe Teixeira si este avertizat. Trebuia rosu direct pentru o lovitura anteriora in alergare.

90'

Cinci minute de prelungire!

90'

La acest meci asista peste 33.000 de spectatori.

89'

Incearca si Tanase sutul de la distanta dupa o recuperare in jumatatea adversa.

87'

Ce incearca Budescu acolo. Recupereaza mingea si incearca un voleu care se duce in tribuna. Publicul e in extaz, secundele trec in favoarea noastra.

86'

Budescu se ia de piept cu Lulic. Apare Aytekin si spiritele se calmeaza rapid.

84'

Din nou patrunde Anderson ca prin branza, paseaza in fata portii si mingea refuza sa intre in poarta. Apare acolo un picior salvator din partea lui Morais.

82'

Gnohere ii lasa locul lui Cristi Tanase.

80'

Faza fixa ramane fara rezultat. Lazialii se napustesc asupra careului stelist. Respingem balonul si Gnohere scapa din nou spre poarta adversa insa nu mai are suflu pentru a merge pana la capat.

79'

Coman obtine lovitura libera in stanga jumatatii adverse de teren. Mai trec secunde importante.

77'

Galben pentru Gaman pentru ca a revenit in teren dupa o accidentare fara sa ceara permisiunea arbitrului.

76'

Sut peste poarta trimis de Budescu din lovitura libera.

75'

Lulic intra in locul lui Lukaku.

75'

Budescu obtine inteligent faultul in preajma careului nostru.

73'

Nedelcu nu mai poate continua si va fi inlocuit.

71'

Basta intoarce in centrul careului pentru Milinkovic-Savic si acesta transforma ca la rugby de trei puncte. Doar out de poarta acum.

70'

Gnohere suteaza peste poarta mingea centrata de Budescu din lovitura libera.

70'

Gnohere obtine lovitura libera in jumatatea adversa la un duel cu Bastos.

68'

Incredibila ocazie ratata de Budescu ramas singur cu portarul la pasa lui Gnohere. Ramane singur cu portarul, dar isi da mingea prea in lateral. Acesta e Budescu!

66'

Lazio preseaza puternic si sunt momente de degringolada in apararea stelista. Am avut din nou sansa la o minge care ajunsese la Basta in fata portii.

65'

Se reia jocul si Coman pierde usor posesia in flancul stang. A incercat sa treaca printre doi adversari. Putin cam mult incercat.

64'

Vlad primeste cartonasul galben pentru trageri repetate de timp.

63'

Man trimite o pasa inteligenta pentru urcarea lui Coman. Acesta se dovedeste prea lent. Intervine portarul.

61'

Anderson ia o faza pe cont propriu si ajunge singur cu Vlad dupa o cursa senzationala. Din fericire pentru noi acesta loveste defectuos si mingea se duce pe langa poarta.

60'

Budescu suteaza pe langa poarta de la mare distanta. Stelistii raman in presing.

59'

Benzar si Budescu ii ridiculizeaza pe aparatorii lui Lazio, dar centrarea lui Benzar nu are adresa.

59'

Milinkovic-Savic trimite la intalnire pentru Anderson, dar Vlad e atent si blocheaza mingea.

58'

Coman intra in locul lui Fl.Tanase.

57'

Contraatac stelist irosit de Tanase. Acesta a primit o minge prea in fata de la Budescu.

56'

Caicedo si Nani sunt jucatorii inlocuiti de Lazio.

55'

Simone Inzaghi pregateste doua modificari. Vor intra Immobile si Felipe Anderson.

54'

Resping lazialii si mingea ajunge la Vlad care trimite lung in terenul advers.

54'

Teixeira obtine lovitura libera in preajma careului advers. Budescu din nou langa minge.

53'

Strakosha respinge cu dificultate mingea sutata de Budescu din lovitura libera. FCSB ramane in posesie.

50'

Luiz Felipe il opreste neregulamentar pe Budescu si va fi suspendat la returul de peste o saptamana.

49'

Budescu trimite pe poarta de la mare distanta. Prinde Strakosha de la prima bara.

48'

Basta centreaza in careul stelist. Intervine Vlad si retine de langa Gaman.

46'

Se reia meciul.

23:09

Teixeira intra in locul lui Pintilii.

22:54

Aytekin fluiera in cele din urma finalul reprizei, una foarte buna pentru FCSB.

45'

Lukaku primeste si el cartonasul galben pentru o minge sutata violent in tribuna.

45'

Budescu il cauta pe Tanase cu centrarea din lovitura libera. Offside!

45'

Benzar obtine lovitura libera intr-un duel cu Caceres in flancul drept de atac. Avertisment pentru uruguayan.

45'

Trei minute de prelungire pentru aceasta repriza!

45'

Ce sansa pentru FCSB! Milinkovic-Savic reia cu capul in bara transversala. Mingea iese afara.

44'

Gaman il blocheaza pe Basta si va fi corner pentru Lazio.

41'

Benzar trimite la intalnire pentru Man. Se fluiera fault in atac.

38'

Sunt momente de presiune din partea lui Lazio, formatie cu orgoliul serios sifonat dupa golul de mai devreme.

37'

Lukaku il face pe Planic la viteza, insa revine sarbul si respinge in corner.

35'

Vlad blocheaza cu piciorul sutul lui Nani. Corner pentru Lazio.

34'

Basta centreaza inalt in careul stelist. Iese Vlad si retine cu siguranta fiind rasplatit cu aplauze generoase. Pana acum un meci fara greseala pentru tanarul portar.

32'

Gnohere nu sta pe ganduri si suteaza pe langa poarta din afara careului. O minge venita de la un adversar talonat de Budescu.

31'

Stelistii prind aripi dupa gol si insista in jumatatea laziala.

30'

Gol Gnohere!

Goool FCSB dupa un contraatac senzational plecat de la Man cu pasa in stanga pentru Budescu. Acesta l-a lasat pe Gnohere singur cu portarul si francezul l-a invins pe Strakosha cu un sut printre picioare.

27'

Morais pierde mingea in fata lui Murgia, revine apoi si-l faulteaza pe acesta. Lovitura libera pentru Lazio in jumatatea noastra. Se incinge serios atmosfera pe stadion.

26'

O noua interventie sigura din partea lui Vlad la sutul lui Murgia din afara careului.

25'

Pintilii vede cartonasul galben pentru un fault la centrul terenului si va fi suspendat in returul de pe Olimpico.

23'

Vlad intervine decisiv in fata lui Caicedo. Prima ocazie a meciului.

23'

Tanase patrunde cu mingea la picior si cade in duel cu mult mai impunatorul Luiz Felipe.

22'

Caicedo suteaza pe centrul portii. Minge prinsa fara emotii de Vlad. O minge de moral pentru tanarul nostru portar.

21'

Vlad retine la timp din fata vulpoiului Milinkovic-Savic. O fractiune de secunda a lipsit ca jucatorul lui Lazio sa agate mingea.

20'

Caceres iese din dispozitiv si respinge din picioarele lui Gnohere. Atac pozitional pentru FCSB.

16'

Pressing de intampinare agresiv facut de stelisti si pana acum strategia ros-albastrilor functioneaza.

13'

Lovitura libera pentru FCSB din partea stanga a terenului. Budescu trimite in careu si este corner pentru stelisti.

11'

Tanase aproape sa profite de o minge scapata de portarul advers.

9'

Milinkovic-Savic primeste cel dintai galben al meciului.

9'

Pintilii acuza o accidentare in contact cu Milinkovic-Savic.

8'

Gaman respinge cu capul o centrare a lui Lukaku in careul stelist. Se joaca energic in aceste prime minute, cu actiuni rapide in cele doua jumatati de teren.