1
Hajduk Split
Said 82'

Asa am trait: FCSB - Hajduk Split

Calificarea in playoff-ul Europa League s-a jucat pe Arena Nationala intre FCSB si Hajduk Split. Am transmis live text partida in aceasta pagina, joi seara, de la 21:30. In tur a fost 0-0, dar Nicolae Dica nu se gandea la eventuale penalty-uri.

23:25

Final de partida. FCSB se califica in playoff-ul Europa Leagu unde o va intalni pe Rapid Viena, echipa fostului oltean Andrei Ivan.

90'

Gol Gnohere!

Gnohere inscrie cu capul si FCSB are 2-1, scor de calificare.

90'

Benzar centreaza din dreapta si Nedelcu trimite cu capul peste poarta.

90'

Meciul se prelungeste cu patru minute.

86'

Nedelcu suteaza peste poarta.

84'

Rusescu intra in locul lui Pintilii.

82'

Gol Said!

Centrare din dreapta si Said trimite cu capul in poarta pentru 1-1. La acest scor Hajduk e calificata in playoff.

79'

Galben incasat de Caktas. Lovitura libera pentru stelisti cu minge in careu, dar din nou Teixeira cade si nu primeste nimic.

76'

Teixeira cade in marginea careului advers, dar nici de aceasta data nu se acorda nimic. Mingea ramane la FCSB si Man obtine lovitura libera in marginea terenului.

75'

Actiune a stelistilor finalizata de Man cu sut pe jos din 16 metri. Minge retinuta de portarul Posavec.

70'

Morutan patrunde in viteza pe contraatac, dar rateaza pasa pentru Man.

69'

Teixeira patrunde in dribling si cade in careul croatilor. Arbitrul e aproape de faza, dar nu acorda penalty.

66'

Pasa in adancime pentru Morutan, insa acesta nu reuseste sa ajunga balonul.

59'

Lopez ii lasa locul in teren lui Gyurcso.

58'

Borja Lopez este avertizat pentru un fault in atac.

55'

FCSB deschide scorul din lovitura de la 11 metri cu un sut pe jos.

52'

Penalty pentru FCSB obtinut de Benzar. Hentul comis de fundasul croat a fost semnalizat de arbitrul asistent, centralul lasand jocul liber intr-o prima faza.

48'

Talonat de Ivanovski in propriul careu Planic trimite cu capul in corner.

48'

Minge in careu pentru aparitia lui Man. Acesta trage in portarul Posavec, dar oricum de la margine fusese ridicat fanionul pentru un offside.

46'

Sut pe jos trimis de Fomitschow pe jos in bratele lui Balgradean.

46'

S-a reluat meciul. Schimbare la FCSB, a doua in acest meci, Morutan intrand in locul lui Tanase.

22:22

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Repriza se incheie cu un corner al oaspetilor ramas fara rezultat.

45'

Centrare pentru Vucur. Mingea iese in afara terenului.

45'

Tanase incaseaza primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Ivanovski, fostul jucator al Astrei.

43'

Pintilii il deposedeaza pe Said in marginea careului propriu, apoi FCSB porneste vijelios pe contraatac. Gnohere trimite peste poarta.

40'

Minge in lateral pentru Morais, acesta asteapta prea mult si pierde mingea in fata lui Said. O alunecare de manual din partea acestuia. Posesie pentru Hajduk.

39'

Gnohere patrunde in dribling in careul advers si Vucur intervine decisiv trimitand in corner. Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

37'

Nedelcu trimite pentru Tanase, dar acesta pierde startul in duelul pentru balon cu Said. Centralul spaniol Juan Martinez Munuera fluiera fault in atac

33'

Minge in adancime pentru Fomitschow. Pasa este prea tare pentru a mai fi ajunsa de atacantul german de la Hajduk.

31'

Actiune de contraatac a oaspetilor cu pasa in stanga pentru Said. Intervine Morais si trimite in afara terenului.