2
0
CFR Cluj

Asa am trait Dudelange - CFR Cluj 2-0

De la ora 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Dudelange - CFR Cluj din playoff-ul Europa League.

22:56

90'

Galben pentru De Luca dupa un fault in atac.

90'

Opt minute de prelungire pentru meciul din Luxemburg.

86'

CFR este inacapabila sa reactioneze si cei de la Dudelange forteaza marcarea golului trei.

81'

Gol Sinani!

Sut din lovitura libera transformat in gol de Sinani, jucator intrat in partea secunda la Dudelange. Echipa din Luxemburg isi majoreaza avantajul la un neveerosimil 2-0.

75'

Sansa uriasa de gol ratata de CFR prin Tucudean. Lasat singur cu portarul de Omrani, internationalul roman salta mingea peste portar, dar apare Prempeh si scoate de pe linia portii.

71'

Sinani suteaza peste poarta dupa o actiune energica. O faza apreciata de putinii spectatori luxemburghezi.

70'

2556 de spectatori prezenti la acest meci. Este cifra oficiala anuntata de organizatori.

70'

De Luca intra in locul lui Bordeianu la CFR.

67'

Gol Durpel!

Durpel deschide scorul cu o reluare din apropiere dupa o centrare din dreapta. Arlauskis a intervenit decisiv intr-o prima faza, dar mingea a ajuns cu sansa la extrema dreapta Durpel.

63'

Camora suteaza din lovitura libera si mingea trece la un metru de poarta lui Dudelange.

63'

Omrani este faultat la aproape 30 de metri de poarta adversa in zona centrala.

58'

Bordeianu este avertizat.

56'

Mailat a intrat in locul lui Paun la CFR.

56'

Omrani rateaza cea mai mare ocazie a celor de la CFR Cluj. Un sut cu stangul respins de noul portar al gazdelor, Joe Frising.

53'

Joubert, jucatorul accidentat de Manea, nu mai poate continua si este inlocuit cu Joe Frising.

50'

Fundasul dreapta Manea este avertizat pentru un fault dur.

46'

S-a reluat meciul din Luxemburg.

21:46

Pauza in meciul gazduit de stadionul Josy Barthel din Luxemburg. O prima repriza modesta.

42'

Arlauskis iese din poarta si retine fara nicio problema.

40'

Hoban are o interventie buna si trimite in afara terenului. Un nou corner pentru gazde.

35'

Kruska vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Omrani.

28'

Turpel trimite foarte aproape de stalpul din dreapta al portii aparate de Arlauskis.

25'

Omrani rateaza complet sutul spre poarta dintr-o pozitie favorabila dupa pasa lui Males.

17'

Lovitura de la colt pentru Dudelange. Kruska inaltata mingea in careul CFR-ului de unde respinge Muresan. Gazdele raman in posesie si arunca de la margine de pe dreapta.

12'

Faza periculoasa a gazdelor prin extrema stanga Stolz. O minge care nu a prins cadrul portii.

10'

Culio nu mai poate continua si in locul acestuia intra Males.

7'

Jocul este oprit pentru o accidentare suferita de Culio.

1'

A inceput meciul din Luxemburg.

19:57

18:25

Dudelange a primit gol in noua din ultimele meciuri disputate in toate competitiile.