1
Bilbao
Laporte 21'

Asa am trait Dinamo - Bilbao 1-1. Super gol reusit de Rivaldinho (Video)

Dinamo a revenit dupa cinci ani in cupele europene intr-o confruntare de foc cu Athletic Bilbao. Meciul de pe Arena Nationala a fost live text in aceasta pagina dupa ora 20:30.

22:20

Final de meci. Dinamo scoate egalul cu Bilbao si pastreaza sanse la calificare.

90'

Trei minute suplimentare pentru acest meci.

78'

Herrerin retine mingea centrata de Hanca din lovitura de la colt.

76'

Fabuloasa devierea lui Nascimento si Raul Garcia foarte aproape de autogol. Respinge Herrerin cu o mana in corner. Dinamo e pe val.

76'

Dinamo ramane sus si obtine o noua lovitura libera din lateral dreapta.

74'

Hanca suteaza in zidul celor de la Bilbao. Langa balon se afla si Albin.

73'

Lovitura libera obtinuta de Dinamo dupa un contraatac cu Rivaldinho in prim plan.

71'

Rivaldinho ramane intins pe gazon si abia intr-un tarziu centralul norvegian opreste jocul.

70'

Romera respinge de pe linia portii reluarea lui Muniain. Portarul Penedo era batut.

69'

Penedo respinge un sut greu din afara careului. Bilbao ramane in presiune.

66'

Albin intra in locul lui Nemec si debuteaza cu aceasta ocazie la Dinamo.

65'

Minge in lateralul terenului pentru Nemec, sut si gol. Bucuria e spulberata imediat de fanionul ridicat de la margine pentru offside.

56'

55'

Gol Rivaldinho!

GOOOOOL Dinamo. Un super gol marcat de Rivaldinho sub privirile tatalui sau Rivaldo prezent in tribuna. Un sut senzational de la 30 de metri.

53'

INFO: La partida dintre Dinamo si Bilbao asista  26.783 spectatori.

51'

Rivaldinho reia cu capul o centrare venita de la Nemec.

50'

Cartonas galben primit de Romera pentru un fault in atac.

46'

S-a reluat jocul pe Arena Nationala. Rivaldinho a intrat in locul lui Busuladzic.

21:17

Pauza pe Arena Nationala.

43'

Portarul lui Bilbao ramane intins pe gazon dupa o minge boxata la o centrare inalta. Acesta s-a ciocnit de un coechipier. Jocul este oprit.

41'

Mahlangu cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce mult peste poarta.

38'

Centrare imprecisa a lui Filip spre Nemec. Recupereaza Salomao pe respingerea bascilor si trage mult alaturi.

36'

Mahlangu obtine cornerul dupa o actiune rapida pe flancul stang.

33'

Neintelegere intre Katsikas si Penedo la o centrare a lui Susaeta. Dinamo scapa cu fata curata.

29'

Muniain vede galbenul pentru un fault asupra lui Romera in flancul drept.

27'

Raul Garcia apare la finalizare in sase metri si reia cu capul pe langa poarta. Ocazie pentru Bilbao!

26'

Salomao incearca sutul din afara careului. Mingea se duce pe langa poarta.

25'

Dinamo urca liniile in cautarea golului egalizator si "cainii" obtin cornerul la o centrare care l-a cautat pe Nemec.

22'

21'

Gol Laporte!

Francezul Laporte deschide scorul cu o lovitura de cap la coltul scurt dupa o recentrare.

19'

Balenziaga centreaza din flancul stang si Filip, impins de un adversar, respinge in corner.

17'

Penedo intervine decisiv la o minge lunga care l-a cautat pe Susaeta.

14'

Dinamo ajunge pentru prima data periculos in jumatatea adversa, insa Filip si Busuladzic n-au gasit pasa decisiva. Contra e ca un leu in cusca pe marginea terenului.

13'

Susate preia cu spatele la poarta in careul dinamovist, intervine devisiv grecul Katsikas, titularizat in premiera de Contra.

10'

Dinamo se apara cu tot efectivul in aceste momente, iar dominarea celor de la Bilbao devine sufocanta.

6'

Bilbao continua sa domine jocul, in timp ce Dinamo asteapta intr-o organizare spartana avandu-i in spate pe fanaticii sai suporteri.

5'

Lovitura libera pentru Bilbao din lateral stanga. Se executa in centrul careului si Etxeita reia cu capul pe langa poarta.

2'

O prima minge adusa de basci in careul lui Dinamo. Recupereza "cainii" si incearca sa puna mingea jos pentru un prim atac. Bilbao a inceput foarte sus.