2
CFR Cluj
Deac 74' Rondon 54'

Asa am trait CSKA Sofia - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CSKA Sofia - CFR Cluj din grupele Europa League. Partida a inceput la 19:55.

21:48

S-a incheiat meciul de la Sofia.

74'

Gol Deac!

CFR Cluj isi dubleaza avatajul. Deac si-a luat elan mare si l-a executat pe portarul gazdelor.

72'

Penalty obtinut de Gabriel Debelujh!

72'

S-a facut liniste la Sofia. CFR a avut un corner executat de Ciprian Deac. A respins apararea gazdelor.

69'

Roma a egalat la Berna, iar la aceste rezultate CFR Cluj e lidera grupei.

54'

Gazdele se arunca in atac si comit fault prin Sowe.

54'

Gol Rondon!

Centrare a lui Deac si Rondon reia cu capul in poarta pentru 1-0 de pe linia careului de sase metri.

46'

20:42

Pauza la Sofia. 0-0 dupa o prima repriza extrem de dinamica.

41'

Revine CSKA in ofensiva. Yomov trimite in fata portii, respingem de acolo cu dificultate.

32'

Actiune prelungita a CFR-ului incheiata cu sutul lui Djokovic in blocajul unui adversar.

24'

Balgradean retine lovitura de cap a lui Sowe.

22'

CFR a echilibrat disputa dupa iuresul de inceput al "bulgarilor". Am pus ghilimele pentru ca in primul 11 sunt doar doi reprezentanti ai tarii gazda.

20'

Vinicius reia cu capul dupa centrarea din corner si portarul gazdelor respinge in extremis peste bara.

19'

Paun suteaza din marginea careului. Mingea e deviata peste poarta. S-a facut pentru moment liniste la Sofia.

17'

Prima aparitie a CFR-ului in careul advers. Susic trimite pentru Deac. Respinge aparare echipei bulgare.

14'

Youga trage spre poarta. CSKA in continuare la carma jocului. CFR are un start modest de partida. Parca au uitat sa joace cu spectatori.

11'

Young Boys Berna a deschis scorul cu AS Roma in cealalta partida a grupei.

10'

Balon pierdut de CFR in jumatatea adversa. CSKA iese pe contraatac si Sankharé trimite pe poarta.

7'

O noua interventie a lui Balgradean. Acesta blocheaza sutul lui Sowe. Corner pentru CSKA.

3'

Yomov il pune la incercare pe Balgradean. Prima ocazie a meciului.

1'

A inceput meciul. 12.000 de spectatori in tribune. Bulgarii parca nici nu stiu de pandemie la cum au ocupat locurile arenei Vasil Levski.

0'

CSKA Sofia: Bussatto - Vion, Antov, Mattheij, Mazikou - Youga, T. Rodrigues - Sinclair, Sankharé, Yomov - Sowe.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Hoban, Djokovic, Păun - Deac, Debeljuh, Rondon.

11:45

CSKA Sofia contra echipelor din Romania

Gruparea bulgara a intalnit pana acum doar doua echipe din Romania in cupele europene.

Pe Dinamo de doua ori (o victorie si o infrangere) si pe Steaua Bucuresti de sase ori (trei remize si trei infrangeri).

CFR Cluj intalneste in premiera o adversara din Bulgaria in cupele europene.

Meciul de joi seara va fi arbitrat de o brigada din Turcia, cu Halil Umut Meler la centru.