1
Sevilla
El Nesyri 82'

Asa am trait CFR Cluj - Sevilla. Penalty decis de VAR!

Joi seara de la 19:55 am transmis live text meciul CFR Cluj - Sevilla din mansa tur a saisprezecimilor de finala in Europa League.

21:54

90'

Arlauskis se opune golului la sutul lui Rony Lopes. Ce sansa pentru Sevilla!

90'

Cinci minute suplimentare.

86'

Golofca intra in locul lui Omrani.

82'

Gol El Nesyri!

Sevilla egaleaza cu sansa dupa o minge deviata care a dat peste cap iesirea la offside a apararii CFR-ului.
De Jong ramas singur cu portarul a pasat in lateral pentru finalizarea de antrenament a lui El-Nesyri.

81'

Manea respinge centrarea lui Kounde prin fata portii. Usoara panica in careul CFR-ului, moment in care se trezeste si publicul din Gruia.

78'

Rony Lopes in locul lui Ocampos la Sevilla.

77'

Kounde centreaza in spatele portii, faza la care CFR s-a aparat in 5-4-1.

75'

Jordan trimite mult peste poarta. Cestor e trimis la incalzire, semn ca Dan Petrescu vrea sa betoneze defensiva.

74'

Hoban in locul lui Paun la CFR.

73'

En-Nesyri in locul lui Navas, ceea ce inseamna ca Sevilla trece la o aparare in trei.

69'

Centrare a lui Deac din corner, Burca reia acrobatic si trimite pentru Paun semnalizat eronat in offside. E a doua oara cand se intampla pe aceeasi parte de teren.

68'

Traore tine bine de minge si obtine lovitura de la colt.

67'

Arlauskis iese gresit pe centrare si andaluzii solicita penalty, insa mingea l-a lovit in piept pe Djokovic. Acesta s-a aparat inteligent cu mainile la spate in stilul lui Maldini pe vremei. Paolo Maldini!

67'

Vinicius respinge providential din fata lui de Jong. Corner pentru Sevilla.

64'

Ciocnire dura intre Deac si Escudero. Jocul continua.

61'

Ataca cei de la Sevilla si au un gol invaldiat pentru o pozitie corecta de offside.

59'

Gol Deac!

CFR Cluj are 1-0 dupa ce Deac transforma lovitura de la 11 metri cu un sut pe jos. Portarul ghicise coltul, dar sutul a fost prea bine plasat.

57'

Penalty pentru CFR dictat de VAR!

56'

Aytekin vine la margine sa vada reluarea oficiala pe monitor.

56'

Un hent vizibil din avion si n-are cum sa fie decat penalty pentru CFR.

56'

Faza de VAR la un posibil hent in careul celor de la Sevilla. Aytekin opreste in cele din urma meciul si se asteapta decizia din camera VAR.

54'

Se fluiera prea usor fault la intrarea lui Burca asupra lui Ocampos in flanc.

54'

Navas il cauta pe Fernando in interiorul careului si acesta rateaza de putin receptia. Mingea ajunge la Arlauskis.

49'

Lovitura libera pentru CFR Cluj din preajma careului. Deac trimite cu stangul si mingea e deviata in afara terenului.

46'

20:48

Pauza in Gruia.

39'

Camora suteaza peste poarta de la peste 25 de metri.

38'

Deac se lupta exemplar in marginea careului advers si obtine lovitura de la colt.

37'

Suso trimite prea tare pentru Navas in flancul drept. Terenul denivelat tine cu noi.

33'

Suso suteaza de la distanta si de Jong deviaza in transversala. Arlauskis era batut, dar din fericire ramane 0-0!

30'

Djokovic incearca sutul cu stangul, balonul e blocat de un adversar. Incercari timide de atac ale CFR-ului.

28'

Faza fixa a clujenilor a ramas fara rezultat pe tabela. Niciun sut pe poarta pana acum (4-6 raportul suturilor spre poarta).

27'

Paun obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

25'

Bordeianu trimite in careu pentru Deac, insa acesta trimite slab spre poarta.

23'

Jordan trimite din 16 metri mult peste poarta.

21'

De Jong reia cu capul pe langa poarta de langa Camora. Cei de la Sevilla par ca si-au pierdut rabdarea cu acest joc de tatonare si apasa pe acceleratie in cautarea deschiderii scorului.

20'

Sevilla recupereaza repede si acelasi Jordan centreaza periculos in fata portii.

20'

Inca un corner pentru gruparea andaluza. Jordan trimite pe sase metri, respinge Traore.

18'

Sevilla o fixeaza pe CFR ca la hochei in preajma careului. Rezista pana acum campioana Romaniei cu o aparare precisa.

13'

Centrare a lui Escudero pe bara a doua. Vinicius e depasit de Luk de Jong, dar clujenii scapa cu fata curata dupa sutul lui Suso deviat peste poarta.

12'

Bordeianu il lasa la pamant pe Jordan in cercul de la centrul terenului.

9'

Corner pentru Sevilla ramas fara rezultat. S-a ridicat fanionul pentru offside la Suso, fostul jucator al Milanului. O semnalizare eronata!

7'

Paun trimite la intalnire in careu pentru Boli, mingea ajunge la Vinicius si brazilianul trimite intr-un adversar. Omrani a ramas intins in sase metri.

6'

Omrani sut deviat in corner. O lovitura de col gustata de publicul clujean.

5'

Aduc si clujenii mingea in careul advers prin Deac. Centrarea acestuia e respinsa in out de margine.

4'

Camora respinge centrarea lui Escudero din stanga spre Luk de Jong.

1'

Se fluiera in cele din urma startul partidei. CFR a avut prima posesie.

20:00

Este o problema de comunicare intre Aztekin si oficialii din camera VAR.

19:57

Start meciului este intarziat din cauza unei probleme de comunicare a arbitrului central cu ceilalti oficiali. Aztekin vine la margine pentru a vedea despre ce e vorba.