1
Lazio
Bastos 25'

Asa am trait CFR Cluj - Lazio. Rasturnare spectaculoasa de scor!

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara, de la 19:55, partida CFR Cluj - Lazio Roma din prima etapa a grupelor Europa League.

21:46

Final de meci. Victorie mare pentru CFR Cluj la debutul in grupele Europa League.

89'

Lazio impinge puternic liniile si Caicedo reia cu capul pe langa poarta.

88'

Deac trece aproape de golul care ar fi inchis ecuatia acestui meci.

83'

Culio in locul lui Paun.

80'

Dubla schimbare la oaspeti: intra Lulic in locul lui Jony si Adekanye in locul lui Bastos.

76'

Gol Omrani!

In cele din urma Omrani reuseste sa marcheze dupa trei ocazii. Francezul a trimis in transversala, Strakosha a bajbait prin propriul careu si acelasi Omrani a trimis cu capul in bara si de acolo mingea a ajuns in poarta.

74'

Cestor se apara decisiv la Correa si opreste o faza importanta a lazialilor.

64'

Jony il pune la incercare pe Arlauskis cu un sut in forta din interiorul careului.

57'

Acelasi Omrani cauta din nou poarta, de aceasa data cu un sut de la distanta.

52'

Omrani, jucatorul intrat la pauza, scapa singur cu portarul si trimite pe langa. Cu asa ocazie nu ai voie sa te joci la acest nivel!

46'

20:41

Pauza intre CFR Cluj si Lazio.

45'

Repriza se incheie nu inainte ca Milinkovic-Savic sa ameninte poarta lui Arlauskis cu un sut de la distanta.

41'

Gol Deac!

CFR Cluj egaleaza scorul prin Deac din penalty! Executie sigura din partea decarului din Gruia.

40'

Djokovic obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Leiva.

38'

Sut trimis de Milinkovic-Savic in zidul CFR-ului dintr-o lovitura libera.

30'

Cursa formidabila a lui Lazzari si CFR-ul a avut sansa. Finalizare cu sut peste poarta aproape singur cu Arlauskis.

29'

CFR construieste cu dificultate si pare rupta in doua in aceste momente ale jocului.

26'

Centrare in sase metri si Bastos a reluat cu genunchiul dintr-un marcaj inexistent.

25'

Gol Bastos!

Lazio deschide scorul prin Bastos dupa o faza de la coltul terenului.

23'

Centrare in careul lui Lazio si reluare pe spate a lui Djokovic. Nimic amenintator pentru poarta aparata de Strakosha.

18'

Corner

Primul corner al meciului apartine oaspetilor si ramane fara rezultat.

16'

Correa suteaza peste poarta dupa o faza in care aparatorii CFR-ului n-au reusit sa-i ia mingea.

11'

Senzationala interventia lui Arlauskis la capul lui Milonkovic-Savic din centrul careului.

10'

Faza fixa la poarta oaspetilor. Deac il cauta pe Traore cu o minge inalta, insa balonul iese in afara terenului.