3
Dudelange
Turpel 78' Sinani 55' 51'

Asa am trait CFR Cluj - Dudelange 2-3

CFR Cluj paraseste rusinos cupele europene dupa 0-2 si 2-3 cu Dudelange din Luxemburg.

21:53

90'

Paun aproape de 3-3 cu o reluare de cap din 10-11 metri. Blocheaza Frising.

87'

Gol Omrani!

Tambe paseaza in fata portii si Omrani reia din prima pentru 2-3. CFR Cluj marcheaza golul doi, dar ce facem cu cele trei primite? Ar mai trebui sa inscrie de patru ori pentru calificare. Scenariu SF!

86'

Gol Tambe!

CFR Cluj reduce din diferenta si inscrie golul de onoare prin Tambe. Reluare cu stangul din interiorul careului.

78'

Gol Turpel!

Cineva sa arunce prosopul in Gruia! Dudelange tocmai a marcat golul trei prin Turpel, iar spectatorii clujeni aplauda in picioare reusita oaspetilor. Macar din acest punct de vedere suntem la inaltime.

75'

Tambe combina cu Omrani pe zona centrala, mingea revine la Tambe si acesta e blocat in momentul sutului.

68'

Baptista intra in locul lui Tucudean.

65'

Frising chiar stie cu mingea si respinge peste poarta sutul lui Ionita. Din nou panica in careul oaspetilor si va fi al doilea corner consecutiv.

60'

Omrani il face portar mare pe Frising cu un sut din sapte metri.

56'

Spectatorii din Gruia stiu fotbal si acompaniaza cu "ole-uri" pasele celor de la Dudelange.

55'

Gol Sinani!

Acelasi Sinani patrunde pe zona centrala dupa o noua minge pierduta de CFR in propria jumatate. Finalizare de antrenament si e 2-0 pentru Dudelange.

53'

Pau in locul lui Bordeianu.

51'

Gol Sinani!

Sut senzational prins de Sinani din afara careului, mingea intalneste bara si intra in poarta. Dudelange are 3-0 la general si CFR Cluj trebuie sa inscrie de patru ori. Pare tot mai putin probabil la cum s-a jucat pana acum.

49'

Deja al saselea corner pentru CFR Cluj in acest meci. Acelasi deznodamant: zero pe tabela!

46'

Tambe intra in locul lui Mailat.

43'

Aparitie a lui Ionita in zona centrala dupa o minge intoarsa de Tucudean, insa sutul fostului rapidist e dezamagitor. Mult peste poarta.

41'

Hoban si Baptista scosi la incalzire. Cel putin unul dintre ei ar putea intra din primul minut al partii secunde.

40'

Camora suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera de la 22-23 de metri.

35'

Portarul Frising aluneca in tentativa de a respinge o minge, apare Vinicius si suteaza cu furie pe langa poarta. O faza comica, dar ar fi de rasul lumii ca CFR Cluj sa piarda calificarea in fata lui Dudelange.

33'

Omrani prelungeste cu capul pentru Tucudean, dar reluarea acestuia din urma e slaba si ajunge in bratele portarului. Este prima minge pe poarta pentru CFR Cluj.

26'

Din nou urca Omrani pe stanga si de aceasta data rateaza centrarea. Luxemburghezii incep sa traga de timp. Jocul oricum l-au adormit din minutul 1.

22'

Omrani patrunde in stanga si centreaza in forta. Mingea trece prin fata portii si iese in afara terenului.

21'

Deocamdata CFR Cluj joaca un fotbal mai degraba prudent. Ritmul e unul lent care convine oaspetilor. Publicul este destul de apatic, parca neincrezator in propria echipa.

16'

Centrare din corner pe scurt si Tucudean reia cu capul pe langa poarta. Prima sansa de gol a gazdelor.

13'

Lovitura libera pentru oaspeti la un hent comis de Bordeianu in propria jumatate. Stolz trimite in careu, respinge acelasi Bordeianu.

11'

Sut de la distanta trimis de Melisse si Fernandez respinge in corner. Prima ocazie apartine astfel oaspetilor.

10'

Semnalizare de la margine pentru un offside.

10'

Centrare pe bara a doua, dar Mailat nu este un specialist la jocul aerian. Mingea ramane la CFR si va fi repusa din corner.

1'

A inceput meciul din Gruia.

19:39

15:000 de bilete au fost vandute pentru meciul din Gruia. In tribune vor fi prezenti si 20 de sustinatori ai echipei Dudelange.

19:06

CFR Cluj: 1 Fernandez - 6 Manea, 55 Vinicius, 22 Lang, 45 Camora - 37 Bordeianu, 31 Ionita, 5 Males - 27 Mailat, 20 Tucudean, 9 Omrani.

Dudelange: 33 Frising - 4 Malget, 5 Schnell, 26 Prempeh, 39 El Hriti - 22 Stelvio, 9 Sinani, 14 Couturier - 10 Stolz, 77 Trupel, 27 Melisse.