2
0
Celtic

Asa am trait CFR Cluj - Celtic

CFR Cluj - Celtic a fost live text in aceasta pagina, joi seara, de la ora 19:55. Campioana Romaniei avea nevoie de o remiza pentru calificarea in 16-imile Europa League.

21:46

Final de partida. CFR Cluj se califica in saisprezecimile Europa League dupa a patra victorie in grupe.

85'

Centrare a lui Culio si Bauer respinge in extremis in corner.

70'

Gol Djokovic!

CFR Cluj isi dubleaza avantajul prin Djokovic la o minge intoarsa de Ciprian Deac in fata portii.

66'

Arlauskis blocheaza sutul lui Ntcham.

57'

Djokovic reia fulgerator pe langa poarta celor de la Celtic.

51'

Deac aproape de 2-0. Portarul Gordon a pus o mana salvatoare si a respins in lateral.

49'

Gol Burca!

CFR Cluj deschide scorul dupa o faza clasica cu centrare din corner si reluare cu capul a lui Burca din 6 metri.

48'

Traore suteaza din interiorul careului si mingea este deviata in corner.

46'

Start de repriza secunda.

20:42

Pauza in Gruia. CFR Cluj este calificata la acest scor de 0-0. In Franta, Rennes o conduce pe Lazio, cu 1-0.

41'

Mingea ajunge la Bordeianu si acesta il ia la tinta pe Bitton.

36'

Deac centreaza din corner si Traore nu prinde poarta cu o lovitura de cap.

35'

Traore obtine lovitura libera in duel cu Julien.

32'

Bitton cauta poarta cu un sut de la mare distanta. Arlausksis e la datorie.

29'

Vesti bune pentru CFR din Franta. Rennes o conduce pe Lazio, cu 1-0, scor la care nu mai conteaza rezultatul din Gruia.

28'

Traore il faulteaza pe Robertson la mijlocul terenului.

23'

La Rennes - Lazio e in continuare 0-0. Va tinem la curent si cu rezultatul din Franta.

18'

Omrani rateaza deschiderea scorului. Sut din 16 metri direct in portarul Gordon.

10'

Camora centreaza in careu pentru Deac. Acesta cade in careu si gazdele nu primesc penalty.