1
Shkendija
Ibraimi 2'

Asa am trait Botosani - Shkendija

FC Botosani a fost invinsa pe teren propriu de Shkendija din Macedonia in turul 2 preliminar al Europa League.

20:39

Final de partida. Botosani este eliminata din Europa League.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

89'

Mingea refuza pur si simplu sa intre in poarta celor de la Shkendija in pofida presingului sustinut.

86'

Botosani preseaza cu doua cornere la rand. Macedonenii tin cu dintii de acest avantaj minim.

71'

Dubla ocazie pentru FC Botosani. Mingea refuza sa intre in poarta.

67'

Cartonas rosu !

Alimi vede al doilea galben si este eliminat. Om in plus pentru Botosani din acest minut.

63'

Minge in careu pentru Babunski de la Florescu. Apare in ultimul moment un jucator al oaspetilor si respinge.

51'

Sansa de 2-0 ratata de Shkendija prin Totre. Scapat singur spre poarta acesta trage alaturi.

50'

Mingea trimisa cu efect de Babunski ocoleste de putin poarta.

49'

Babunski suteaza pe langa poarta.

46'

Keyta a intrat la Botosani in locul lui Ashkovski.

46'

S-a reluat jocul.

19:32

Pauza la Botosani.

45'

Lovitura libera pentru Shkendija. Sut al lui Ibraimi pe langa poarta.

33'

Accelerare a lui Ofosu din stanga in centru, insa acesta n-a mai avut forta pentru finalizare.

31'

Chindris aproape de gol. Botosaniul repune de la coltul terenului.

30'

Ashkovski obtine lovitura libera in jumatatea adversa pe flancul drept.

29'

Demarcare a lui Ofosu in careu si o minge trimisa in fata portii. Respinge portarul oaspetilor din fata lui Dugandzic.

28'

Rodriguez trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

25'

Incredibila decizie de arbitraj. Se acorda fault in atac la Ashkovski, cand pe toate reluarile se vede penalty din avion!

21'

Sansa buna pentru Botosani la sutul lui Babunski. Mingea trece putin pe langa poarta.

12'

Centrare a lui Babunski spre Dugandzic. Minge respinsa de un aparator al oaspetilor.

8'

Ofosu obtine lovitura de la colt.

7'

Ashkovski patrunde in careu si trimite in fata portii pentru nimeni.

2'

Gol Ibraimi!

Shkendija deschide scorul prin Ibraimi la un plasament eronat al portarului Pap. Lob din marginea careului.

1'

A inceput meciul.

17:42

FC Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - E. Florescu, J. Rodriguez, Babunski - Aşkovski, Dugandzic, Ofosu
Skhendija: Zahov - Murati, Krivak, Bejutai, Pavic - Alimi, Dita - Ahmedi, Totre, Doriev - Ibraimi

11:46

Arbitri

Meciul va fi arbitrat de o brigada din Suedia, cu Mohammed Al-Hakim la centru.

Acesta va fi ajutat la cele doua linii de Fredrik Klyver si Mikael Hallin.

11:41

Invingatoarea acestui meci va juca in turul 3 preliminar din Europa League cu invingatoarea partidei Lokomotiv Plovdiv - Tottenham.