6
6
FCSB
Petre 106' Man 105' 63' 50' Balaz 90' Coman 25'

Asa am trait Backa Topola - FCSB 6-6. Ducan, eroul la 11 metri. Calificare pentru FCSB in turul 3 preliminar

Confruntata cu un focar de coronavirus, FCSB a ramas favorita in fata celor de la Backa Topola pentru calificarea in turul 3 din Europa League. Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 22:00.

Penalty
P

5-4. GOL Man si FCSB se califica in turul 3 preliminar al Europa League.

P

4-4. Egaleaza sarbii si mai avem un penalty.

P

2-2 FCSB. Marcheaza fara emotii Perianu.

P

2-1 Backa Topola. Ducan a ghicit coltul, insa a tras prea tare sarbul.

P

1-1 FCSB. A marcat Morutan.

P

1-0 Backa Topola. A marcat Tomanovic.

Pauza 4
00:32

Dupa 120 de minute tabela arata un incredibil 6-6. Totul se va decide la loviturile de departajare. FCSB il are in poarta pe debutantul Ducan, omul care a fost mai mult de forma intre buturi.

Prelungiri 2

116'

Gol Tomanovic!

Centrare in careu si Tomanovic nemarcat trimite cu capul in poarta pentru 6-6.

106'

Gol Petre!

FCSB marcheaza din nou. Este 6-5 dupa reusita lui Adi Petre din interiorul careului.

Prelungiri 1

105'

Gol Ducan (ag)!

Incredibil! Primim din nou gol rapid dupa o faza fixa. Un meci de cascadorii rasului pana la urma. Din bara mingea ii cade in spate lui Ducan si se duce in poarta.

105'

Gol Man!

FCSB preia din nou conducerea. Man a inscrie din marginea careului. La faza anterioara gazdele au ramas in dubla inferioritate numerica. Siladji vede rosu pentru o intrare pe tendonul lui Perianu.

100'

Sut trimis de Man spre poarta. Mingea e deviata in corner.

97'

Parada senzationala a lui Ducan singur cu Siladji scapat spre poarta noastra.

96'

Petre trimite slab cu capul pe langa poarta.

95'

Perianu trimite cu capul pe langa poarta din centrarea lui Ion.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri. FCSB joaca in continuare in superioritate numerica.

Pauza 2
23:53

Arbitrul fluiera finalul celor 90 de minute. Se intra in prelungiri dupa ce Backa Topola a avut 2-0 si 3-2, FCSB a condus cu 4-3 in minutul 90+2, dar a fost egalata la faza imediat urmatoare.

90'

Incredibil! Gazdele egaleaza prin Tomanovic. Preluare in careu cu spatele la poarta, se intoarce de langa Cretu si inscrie pentru 4-4.

90'

Gol Balaz!

FCSB trece in avantaj dupa o faza creata si finalizata de Robert Ion. Minge deviata in propria poarta de Balaz.

90'

5 minute aditionale aratate de la margine.

87'

Pintilii striga de pe margine la jucatori sa se calmeze. Sunt minutele de final ale unui meci greu pentru FCSB.

73'

Accidentare

Coman nu mai poate continua si este scos pe brate in afara terenului. Nu poate calca in piciorul drept. Intra Horsia.

63'

Gol Man!

FCSB egaleaza inca o data. Man a transformat precis de la punctul cu var.

62'

Penalty!

Coman obtine lovitura de la 11 metri la o patrundere in careu.

61'

Incredibila ocazie pentru FCSB. Mingea scoasa de pe linia portii la reluarea lui Man, apoi Perianu este blocat si in cele din urma Petre nu prinde poarta.

55'

Coman suteaza in blocajul lui Tomanovic.

51'

Gol Antonic!

Portarul Ducan iese gresit pe o centrare din faza fixa si FCSB incaseaza un gol stupid.

50'

Gol Man!

Coman patrunde in careu si scoate pentru Man in 16 metri. Sut sub bara pentru 2-2!

46'

A inceput repriza a doua. Robert Ion in locul lui Buziuc la pauza.

22:47

Pauza. Revenim cu partea secunda.

45'

Morutan trimite pentru Man in careu. Acesta ajunge o idee prea tarziu. Sansa mare pentru FCSB in prelungirile primei reprize.

43'

Cartonas rosu !

Gazdele raman in inferioritate numerica. Ponjevic vede al doilea galben si implicit pe cel rosu.

25'

Gol Coman!

Centrare a lui Cretu din flancul drept si Coman reia din cadere in poarta. Un gol care reaprinde sperantele ros-albastrilor.

21'

Adi Petre in locul lui Pantea la FCSB.

16'

Faza fixa a ros-albastrilor ramane fara rezultat pe tabela.

15'

Cretu obtine lovitura libera in marginea careului advers.

13'

Gol Duronjic!

Backa Topola loveste pe contraatac prin Duronjic.

11'

Gol Milicevic!

Deschidere de scor dupa o actiune in flancul drept si o centrare in sase metri pentru capul lui Milicevic.

4'

Filipovic trimite primul sut pe poarta celor de la FCSB.

1'

A inceput meciul.

20:47

Backa Topola: Filipovic - Balaz, Antonic, Babic, Ponjevic - Zec, Tomanovic, Tumbasevic, Milicevic - Lukic, Duronjic.

FCSB: Ducan - Cretu, Simion, Briceag, Pantea - Perianu, Morutan, Pantiru - Man, Buziuc, Coman.

Rezerve: Petre, Ion, Horsia.

11:49

Meciul se va disputa pe Gradski stadion din Zenta, o localitate aflata in vecinatatea granitei cu Romania.

Cei de la FCSB au zburat pana la Timisoara si de acolo au inchiriat un autocar pentru a ajunge in Serbia.