3
0
Dinamo

Asa am trait Athletic Bilbao - Dinamo 3-0

Revedeti cele mai importante faze din meciul Athletic Bilbao - Dinamo din turul 3 preliminar al Europa League.

23:36

Final de meci si de parcurs european pentru Dinamo in acest sezon.

90'

Patru minute suplimentare pentru acest meci.

85'

Gol Aduriz!

Veteranul Aduriz face 3-0 cu un sut la coltul lung.

76'

Sut pe poarta lui Herrerin dupa un corner de pe stanga in directia de atac a lui Dinamo.

74'

Bara lui Dinamo la devierea lui Albin.

69'

Raul Garcia, marcatorul celor doua goluri de pana acum, ii lasa locul in teren lui San Jose.

65'

Penedo respinge in bara mingea trimisa de Muniain spre coltul scurt.

61'

Costache faulteaza in atac la una dintre putinele aparitii ale lui Dinamo in jumatatea adversa in aceasta repriza.

48'

Penedo se opune cu piciorul la sutul lui Susaeta. Mingea viza coltul scurt.

46'

S-a reluat jocul.

22:33

Se termina prima repriza pe San Mames.

39'

Rivaldinho coboara mult pentru a-si lua baloane, primeste la peste 25 metri si suteaza in blocajul lui Susaeta.

35'

Dinamo continua presiunea si Herrerin ii strica mingea lui Rivaldinho la o centrare in sase metri.

35'

A fost o schema a dinamovistilor cu centrearea lui Nascimento pe jos, insa bascii au respins fara probleme de acolo.

34'

Lovitura libera pentru Dinamo in marginea careului advers.

33'

Mahlangu pierde mingea in propria jumatate si Dinamo scapa cu fata curata dupa sutul lui Aduriz peste poarta.

29'

Gol Raul Garcia!

Acelasi Raul Garcia se afla la capatul unei centrari din partea lui Benat si-l executa pe Penedo cu un sut la coltul lung.

25'

Bilbao deschide scorul prin Raul Garcia dupa o faza fixa de la coltul terenului. Centrare in careu, De Marcos trimite in forta spre poarta si Raul Garcia reia cu capul decisiv.

23'

Raul Garcia castiga duelul aerian cu Hanca si trimite cu capul pe langa poarta.

19'

Salomao patrunde pe stanga si centreaza in careu. Respinge de acolo Benat.

13'

Prima ocazie si pentru Dinamo in acest meci. Rivaldinho reia alaturi, iar Contra isi pune mainile in cap.

12'

Aduriz trimite mingea in poarta, dar golul este anulat pentru o pozitie afara din joc.