1
Zira
Sadygov 34'

Asa am trait Astra - Zira 3-1 in turul 2 preliminar din Europa League

Astra Giurgiu este prima echipa din Romania care a intrat in focurile meciurilor preliminare din cupele europene. Fosta campioana a primit, joi seara, vizita azerilor de la Zira cu un nou antrenor pe banca, Edi Iordanescu, si cu o echipa complet remaniata fata de sezonul precedent.

22:21

Final de meci. Astra castiga si ia o optiune serioasa pentru calificarea in turul 3 preliminar.

85'

Sut trimis de Valceanu din alergare pe centru portii. Retine Nazirov in doi timpi.

74'

Gol Le Tallec!

Le Tallec apare providential la bara a doua si impinge mingea lui Dandea in poarta.

74'

Centrare a lui Valceanu in fata portii si Boum respinge defectuos in corner.

61'

Nicoara cauta sutul la poarta dupa o patrundere pe zona centrala. Mingea trece alaturi.

55'

Gol Dandea!

Dandea readuce Astra la conducere cu o lovitura de cap din centrarea lui Ionita din lovitura libera.

54'

Ionita lovit dur cu capul de un adversar la un duel pentru balon in marginea terenului. Shemonayev este avertizat.

52'

Astra domina copios startul de repriza si Le Tallec este aproape de gol la debut. Lovitura de cap scoasa senzational de portarul Nazirov.

46'

S-a reluat meciul. Le Tallec intra in locul lui Chipirliu la pauza.

21:24

Pauza la Giurgiu.

45'

Iesire pe contraatac periculoasa a azerilor. Manga cauta coltul scurt si Iliev respinge in corner.

38'

Chipirliu nu gaseste incredibil poarta din 2-3 metri la o pasa a lui Dandea. Minge reluata mult peste poarta.

36'

Galben primit de Ionita pentru intarzierea repunerii balonului in joc la o faza fixa a oaspetilor in zona de la centrul terenului.

34'

Gol Sadygov!

Azerii egaleaza rapid dupa un sut al lui Sadygov pe o respingere a giurgiuvenilor. Un gol venit practic la primul sut pe poarta al oaspetilor.

32'

Gol Ionita!

Ionita deschide scorul cu latul in poarta goala la o eroare a lui Nazirov. O faza care nu anunta nimic.

26'

Ionita deschide excelent jocul in dreapta pentru urcarea lui Belu in careu. Sut in forta in bara!

23'

O noua ocazie pentru Astra la lovitura de cap a lui Erico. Reflex de zile mari din partea aceluias portar Nazirov.

22'

Corner

Sut bun trimis de la distanta de Erico da Silva. Mingea este respinsa in corner de portarul Nazirov.

13'

Sansa mare de gol ratata de Astra dupa o recuperare la centrul terenului. Ionita a tinut bine de minge si a pasat lui Chipirliu, insa jucatorul transferat de la Juventus Bucuresti a trimis peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

10'

Matei urca in flancul drept si centreaza periculos in careul giurgiuvenilor.

9'

Lovitura libera pentru Astra din marginea careului advers. Marquinhos trimite in careu si Dandea reia cu capul peste poarta.