0
0
Oleksandria

Astra la egalitate fara goluri cu Oleksandriya

Astra Giurgiu si FC Oleksandriya au terminat la egalitate, scor 0-0, in prima mansa din turul 3 al Europa League.

Un rezultat bun pentru giurgiuveni care au reusit sa nu primeasca gol pe teren propriu.

Calificarea se joaca peste o saptamana in Ucraina, unde echipa lui Edi Iordanescu se poate califica la egal cu gol marcat.

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Al. Stan - Mrzljak, Dandea - Nicoară, V. Gheorghe (Marquinos '52), Al. Ioniţă (Balaure '77) - Chipirliu (Le Tallec '55). Antrenor: Edward Iordănescu.

Oleksandria: Pankiv - Cebotaiev, Basov, Gitcenko, Baţula - Banada, Zaporojan, Griţuk (Ponomar '66) - Starenki (Bondarenko '80), Sitalo, Poliarus (Ţurikov '71). Antrenor: Volodimir Şaran.

Cartonaşe galebene: Chipirliu '50, Dandea '57, Polczak '79 / Basov '39 şi '78, Baţula '49.

Cartonaş roşu: Basov '78.

Arbitru: Dimitar Meckarovski (Macedonia).

22:21

Se incheie meciul de la Giurgiu dupa cele 4 minute suplimentare. Un 0-0 care o pastreaza pe Astra in cursa pentru calificarea in playoff.

87'

Nicoara cauta din nou poarta, de aceasta data dintr-o lovitura libera. Mingea se duce 2-3 metri peste poarta.

80'

Sut al lui Nicoara blocat, mingea ajunge la Le Tallec si acesta este semnalizat in offside.

78'

Cartonas rosu !

Oaspetii raman in zece dupa ce Basov vede al doilea galben si este eliminat.

77'

Ocazie de gol ratata de Nicoara pentru Astra.

72'

Iliev intervine decisiv la sutul lui Zaporzhan si pastreaza tabela nemodificata.

56'

Ionita rateaza o buna ocazie pentru Astra.

55'

Le Tallec intra in locul lui Chipirliu.

52'

Marquinhos intra in locul lui Gheorghe.

51'

Chipirliu avertizat cu galben.

47'

Partea secunda incepe cu o sansa de gol ratata de oaspeti prin Poliarus.

21:16

Pauza la Giurgiu.

45'

La ultima faza a reprizei Banada rateaza poarta in urma unui corner.

40'

Belu-Iordache trimite in forta peste poarta la o deschidere a lui Mrzljak, cea mai mare ocazie a giurgiuvenilor in aceasta repriza.

39'

Batsula vede galbenul pentru un fault asupra lui Belu-Iordache.

36'

Offside semnalizat de la margine la o minge pentru Poliarus.

35'

Corner pentru Astra. Executa Ionita in careu, dar se fluiera in careu comis de Polczak.

26'

Fundasul Chebotayev a sutat pe langa poarta. Intre timp a inceput sa ploua la Giurgiu.

15'

Chipirliu obtine lovitura libera la un fault comis de Gitchenko.

13'

Banada suteaza pe langa poarta lui Iliev.

10'

Offside la o pasa pentru Chipirliu la o actiune in viteza a giurgiuvenilor.

10'

Balonul este repsins de Polczak si faza se incheie cu un fault in atac. Astra rasufla usurata dupa acest moment de presiune.

9'

Corner pentru Oleksandria, echipa care a mai avut o actiune ofensiva cu doar cateva momente in urma.