1
Manchester United
Mkhitaryan 36'

Asa am trait Anderlecht - Manchester United 1-1. Eficienta maxima pentru gazde

De la 22:05 transmitem live text meciul dintre Anderlecht Bruxelles si Manchester United din prima mansa a sferturilor de finala ale Europa League. La gazde evolueaza internationalii Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu.

23:54

Final de partida. Un 1-1 care lasa deschisa calificarea pentru returul de la Old Trafford.

87'

Aceasta a fost prima minge pe poarta trimisa de Anderlecht in acest meci.

86'

Gol Dendoncker!

Anderlecht egaleaza prin lovitura de cap a lui Dendoncker la o centrare oferita de Obradovic. Foarte tarziu a strans acolo italianul Darmian si Mourinho se aseaza resemnat in scaun.

81'

Fellaini suteaza din afara careului. Retine Ruben fara nicio emotie.

72'

Chipciu cade in careul lui United si gazdele solicita penalty. Brich lasa locul liber.

64'

Stanciu este inlocuit de algerianul Hanni. Un meci modest facut de fostul stelist in aceasta seara.

58'

Chipciu intra in locul lui Bruno.

47'

Stanciu suteaza peste poarta din lovitura libera.

46'

Acheampong obtine lovitura libera in marginea careului la prima actiune a reprizei.

46'

A inceput partea secunda.

22:50

Felix Brych fluiera finalul primei reprize.

36'

Gol Mkhitaryan!

Manchester United deschide scorul prin Mkhitaryan dupa o faza extrem de frumoasa numai cu pase din prima. Valencia in careu pentru reluarea lui Rashford, portarul Ruben respinge in fata si Mkhitaryan, pe faza, impinge mingea in poarta.

28'

Mbodji intervine decisiv si ii sufla mingea lui Lingaard in momentul sutului acestuia. Era o faza limita pentru poarta gazdelor.

18'

Sut periculos trimis de Rashford. Portarul Ruben ramasese spectator.

17'

Bara se opune la reluarea lui Lingaard si Anderlecht scapa cu fata curata la o faza limita.

16'

Corner executat de Stanciu care ramane fara rezultat.

14'

Iesire pe contraatac a gazdelor prin Acheampong. Revine Rojo, surprins in fata la un corner, si deposedeaza.

11'

United este echipa mai prezenta in joc si domina teritorial partida. O dominare pana acum acceptata de cei de la Anderlecht.