3
FCSB
Coman 81'

Asa am trait Alaskert - FCSB

FCSB continua aventura europeana in Armenia contra celor de la Alashkert, echipa pe care vicecampioana Romaniei o intalneste in turul 2 preliminar din Europa League.

21:55

Final de partida. FCSB se impune cu 3-0 si este aproape calificata in turul 3 preliminar al Europa League.

81'

Gol Coman!

Coman inscrie pentru 3-0 cu un sut puternic din interiorul careului. La acest scor calificarea e transata in proportie de 99 la suta.

78'

Vina trece spectaculos printre doi adversari, apoi suteaza in blocajul unui adversar.

76'

Salomao intra in locul lui Man la FCSB.

68'

Gol Cristea!

Cristea majoreaza avantajul echipei FCSB cu o lovitura de cap din centrul careului. Vina a batut foarte bine o lovitura libera din flancul drept.

67'

Emotii pentru FCSB la un corner de pe dreapta si Voskanyan reia periculos cu capul pe langa poarta.

61'

Gol Tanase!

FCSB sparge gheata la Erevan prin capitanul Tanase. Sut in poarta goala dupa o degajare gresita a portarului advers.

59'

Coman intra cu mingea la picior in careu si este deposedat in ultimul moment. Ce sansa pentru FCSB!

58'

Eroare defensiva a lui Nedelcu si Hayrapetyan suteaza in plasa laterala. Noroc pentru FCSB cu finalizarea imprecisa a acestuia.

54'

Man trimite in adancime pentru Tanase, dar portarul advers este mai rapid si intervine in fata decarului stelist.

52'

Cea mai mare ocazie a FCSB este ratata de Planic. Sut din afara careului si mingea sterge bara.

47'

Sut de la distanta incercat de Vina. Mingea e pe centrul portii si nu pune probleme portarului.

46'

A inceput pana la urma partea secunda a meciului de la Erevan.

21:04

Probleme cu plasa uneia dintre portile terenului. Arbitrul din Irlanda amana din aceasta cauza startul reprizei secunde.

21:02

Hora ii lasa locul in teren lui Oaida. FCSB va juca fara un atacant de meserie in aceasta parte secunda.

20:47

Pauza in meciul de la Erevan. O prima repriza in care marile ocazii au fost ratate de Alashkert si doar interventiile lui Vlad au facut ca tabela sa ramana 0-0.

45'

Tanase suteaza mult pe langa poarta. Putine ocazii pentru FCSB in aceasta repriza.

42'

Reactie de orgoliu din partea celor de la FCSB. Cateva centrari succesive in careul advers, fara insa ca cineva sa reia periculos pe poarta.

39'

Ce parada a lui Vlad la sutul sarbului Sekulic, dupa ce acesta a trecut usor de conationalul sau Planic.

37'

Ovidiu Popescu se apara bine la Nenadovic si respinge in afara terenului o minge jucata de sarb cu calcaiul.

36'

Hayrapetyan suteaza peste poarta aparata de Vlad.

32'

Dupa ocaziile lui Alashkert cei de la FCSB pun stapanire pe joc si tin mai mult de minge fara insa a-si crea ocazii. Ciocnire la centrul terenului intre Nedelcu si Tankov, ambii jucatori se resimt si raman jos.

18'

Nenadovic urca pe flancul stang si centreaza in careu. Respinge Cristea in corner.

16'

Cristea opreste cu pretul unui fault un atac periculos al gazdelor. Din ce in ce mai periculosi cei de la Alashkert.

14'

Sansa mare de gol ratata de gazde prin sarbul Nenadovic. Interventie decisiva a lui Vlad care respinge in transversala.

14'

Prima faza cu armenii in prim plan la sutul lui Grygorian. Corner pentru Alashkert.