Europa League

Inter Milano o elimina pe Getafe in optimile Europa League

Formatia italiana s-a impus, cu 2-0, in mansa unica disputata pe teren neutru, in Germania, la Gelsenkirchen.

Lukaku in minutul 33 si Eriksen cu sapte minute inaintea finalului de meci au marcat golurile celor de la Inter Milano.

Getafe a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 75 prin Molina.

In optimile de finala a ajuns si Manchester United dupa 2-1 pe teren propriu in returul cu LASK Linz.

Formatia engleza castigase mansa tur, inainte de pandemie, cu 5-0.

LASK deschisese scorul pe Old Trafford prin Wiesinger in minutul 55, insa United a restabilit egalitatea dupa numai doua minute prin Lingaard.

Martial avea sa aduca victoria trupei engleze cu doua minute inaintea finalului.

Sahtior Donetk a trecut de 1-0 in returul cu Wolfsburg disputat la Kiev si merge in sferturi, cu 3-1 la general.

FC Copenhaga a trecut, acasa, cu un categoric 3-0 de Istanbul Basaksehir, noua campioana a Turciei.

In tur fusese 1-0 pentru Istanbul BB.