Europa League

Ianis Hagi elimina cu Rangers pe Galatasaray, echipa de suflet a tatalui

Victorie mare obtinuta de Glasgow Rangers in playoff-ul Europa League, pe teren propriu, contra lui Galatasaray Istanbul.

Gruparea de Ibrox Park a obtinut calificarea in grupele Europa League pentru al doilea an consecutiv venind din preliminarii.

A fost 2-1 pentru formatia la care Ianis Hagi a evoluat pana in minutul 78.

Internationalul roman a pasat decisiv la golul de 1-0 marcat de canadianul Arfield la sapte minute dupa pauza.

Tavernier a facut 2-0 in minutul 59, in timp ce Galatasaray n-a reusit decat sa reduca din diferenta in minutul 87 prin Marcao Teixeira.

Rangers merge in grupe, in timp ce formatia lui Fatih Terim paraseste cupele europene.

Ianis Hagi a fost nascut chiar la Istanbul, in vremea cand Gheorghe Hagi evolua pentru Galatasaray.

Acesta nu a ascuns ca si-ar dori sa imbrace intr-o zi tricoul formatiei Cim Bom.