Europa League

Golubovic a avut golul carierei in picioare

Bojan Golubovic a ratat sansa carierei, miercuri seara, in meciul jucat de Steaua de Villarreal, in grupele Europa League.

Jucatorul bosniac a printat in in careu, dar nu a putut devia o minge trimisa cu putina bolta. Posturile tv spaniole nu au mai avut timp sa dea reluari, a fost efectiv ultima faza a meciului.

Cativa centimetri i-au trebuit lui Golubovic sa inscrie un gol care ar fi egalat-o pe Villarreal la 2-2.

Un 2-2 ar fi echivalat cu calificarea Stelei in saisprezecimile de finala ale Europa League, pentru ca in celalalt meci al grupei FC Zurich fusese invinsa, iar ros-albastrii aveau nevoie de minim un 2-2 pentru a avansa din grupe impreuna cu Osmanlispor.

Nu a fost sa fie pentru Golubovic, putin i-a lipsit sa dea cel mai important gol al carierei. Nu a fost sa fie nici pentru Steaua, care a jucat in a doua repriza aproape 30 de minute cu un om mai putin pe teren, dupa ce Tamas s-a cerut afara cu un cartonas rosu.

Steaua a termina pe ultimul loc in Grupa L.