Europa League

Gol spectaculos marcat de Ianis Hagi in Europa League (video)

Internationalul roman legitimat la Glasgow Rangers a salvat remiza pentru campioana Scotiei in deplasare cu Brondby.

Un meci incheiat 1-1, dupa ce Balogun de la Rangers si-a marcat in propria poarta, in minutul 45.

Ianis Hagi a inceput meciul ca rezerva si a fost introdus pe teren la 11 minute dupa pauza.

In minutul 77, Ianis Hagi s-a demarcat in careu la pasa cu exteriorul oferita de Kent si a finalizat spectaculos cu un sut la coltul lung.

Vedeti aici reusita lui Ianis Hagi

Olympique Lyon a trecut de Sparta Praga, cu 3-0, in cealalta partida din Grupa A.

La Sparta Praga in poarta s-a aflat Florin Nita, titularul nationalei Romaniei.

Echipa franceza are punctaj maxim dupa patru meciuri si e calificata in primavara europeana.

Sparta Praga (4 puncte), Rangers (4 puncte) si Brondby (2 puncte) raman sa se lupte pentru locul secund.