Europa League

Ianis Hagi, eroul lui Rangers in Europa League cu o dubla de senzatie (VIDEO)

Ianis Hagi alte doua goluri in tricoul lui Glasgow Rangers.

De aceasta data tanarul international roman a punctat in partida de Europa League cu Sporting Braga.

Ianis Hagi a punctat prima data in minutul 67 cu un sut din interiorul careului la coltul scurt, mingea intrand in poarta dupa ce a lovit si bara.

Un gol venit la timp pentru Rangers intr-un moment in care Braga avea 2-0 pe tabela.

Ianis i-a oferit columbianul Alfred Morelos trei pase de gol, insa golgeterul din Europa League le-a irosit pe toate intrecandu-se in ratari una mai mare decat cealalta.

Aribo, jucator intrat in partea secunda pe flancul stang, a egalat la 2-2 printr-un gol incredibil, dupa o patrundere fabuloasa in care a depasit nu mai putin de cinci adversari.

Ianis Hagi a facut apoi 3-2 cu un sut din lovitura libera deviata de zidul lui Braga in poarta. O reusita care a aruncat in aer arena scotiana cand mai erau opt minute pana la final.

La partida de pe Ibrox Park a fost prezent si Gheorghe Hagi.

S-a terminat 3-2 pentru Rangers, cu Ianis Hagi ovationat la scena deschisa de peste 49.000 de spectatori.