Europa League

Gol marcat de Cicaldau in Europa League

Internationalul Alexandru Cicaldau a marcat pentru Galatasaray in meciul disputat de formatia din Istanbul pe teren propriu cu Olympique Marseille in etapa a cincea din Europa League.

Cicaldau a inceput ca titular si a marcat golul de 1-0, in minutul 20, dupa o recuperare a balonului in jumatatea adversa de teren.

Pana la pauza Galatasaray si-a dublat avantajul prin autogolul croatului Duje Caleta-Car, jucator care trimis in propria poarta o minge trimisa in fata portii de acelasi Cicaldau.

Meciul s-a incheiat cu 4-2, dupa ce in partea secunda au mai marcat Feghouli si Babel pentru gazde, respectiv Milik cu o dubla pentru OM.

Cu acest succes Galatasaray isi asigura castigarea grupei din care mai fac parte Lazio Roma si Lokomotiv Moscova.

Lazio a invins Lokomotiv in deplasare, cu 3-0.