Europa League

FOTO | Obiectul care a adus Craiova in haos

Meciul Craiova - Honved a fost intrerupt in minutul 120 dupa ce un obiect a fost aruncat din tribune si l-a lovit pe arbitrul de centru.

Dupa cum se vede in imagini, obiectul a fost o bricheta din plastic negru. Aceasta l-a lovit pe arbitrul Arnold Hunter in timp ce acesta se afla langa poarta plasta in fata galeriei ultras a Craiovei, Peluza Sud.

Initial, a parut ca Hunter a fost asurzit de o petarda aruncata de la Peluza Sud care a explodat langa el, insa arbitrul a acuzat dureri in partea opusa a capului. Apoi s-a observat ca, intr-adevar, a fusese lovit exact in momentul exploziei de un obiect venit din tribune.

Dupa 30 de minute de suspendare, la ora 22:28 partida a fost reluata din minutul 120, de la scorul de 0-0, de catre arbitrul de rezerva. Imediat dupa fluierul de reluare, la 10 secunde distanta, s-a fluierat pentru loviturile de departajare.