Europa League

Echipa lui Moti o da afara pe Lazio din Europa League!

Toata lumea astepta ca Lazio Roma sa repare greseala dupa ce pierduse acasa cu 1-0 in fata bulgarilor de la Ludogorets. Numai ca returul de joi seara din Bulgaria a fost unul nebun, iar italienii au fost eliminati cu scorul cumulat de 4-3.

Ludogorets a terminat joi seara 3-3 cu Lazio, in Bulgaria. Italienii au inceput bine, deschizand scorul in minutul 28 prin Balde si au facut 2-0 in minutul 54 prin Perea.

Bulgarii pareau infranti, numai ca au egalat marcand in minutele 67 si 78. Era 2-2 si erau calificati.

Klose a marcat pentru 3-2, in minutul 82, iar Lazio era din nou echipa care mergea mai departe.

Insa, gazdele au lovit decisiv si letal in minutul 88. Juninho Quixada a inscris pentru 3-3, consfintind calificarea lui Ludogorets in 16-mile Ligii Europa.

Cosmin Moti a fost titular la Ludogorets, la fel si Radu Stefan pentru Lazio.