Europa League

Debut nefericit pentru Razvan Lucescu si PAOK in grupele Europa League

Sursă foto: twitter.com/paok_fc

Echipa elena PAOK Salonic a pierdut confruntarea disputata pe teren propriu cu Chelsea, joi seara, in Grupa L a Europa League.

Londonezii s-au impus, cu 1-0, prin golul marcat de brazilianul Willian in minutul 7.

Fostul stelist Alin Tosca a evoluat toate minutele pentru PAOK Salonic, echipa de la care a ajuns in vara lui 2018 de la Betis Sevilla.

Integralist a fost si Razvan Marin la Standard Liege in meciul pierdut de gruparea belgiana pe terenul celor de la FC Sevilla, cu 5-1, intr-un meci din Grupa J a competitie.

Andrei Ivan a fost titular la Rapid Viena in meciul castigat pe teren propriu de fosta adversara a celor de la FCSB in fata lui Spartak Moscova, cu 2-0. Ivan a parasit terenul in minutul 76 la scorul de 2-0.

Radu Stefan n-a evoluat pentru Lazio fiind accidentat, dar echipa din capitala Italiei a trecut de Apollon Limassol intr-un meci din Grupa H, cu 2-1.