Europa League

CFR Cluj la egalitate cu Young Boys Berna

Echipele CFR Cluj si Young Boys Berna au remizat, scor 1-1, joi seara, intr-un meci din etapa secunda a Europa League.

Campioana Romaniei a deschis scorul prin Rondon in minutul 62 dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Doar opt minute s-au bucurat oamenii lui Dan Petrescu de avantaj pe tabela.

Young Boys a egalat in mintuul 70 prin Fassnacht, jucator care a finalizat din interiorul careului dupa o aruncare de la margine.

Pe final de meci ambele echipe au parut impacate cu rezultatul de pe tabela, desi CFR Cluj putea lua toate punctele la ratarea lui Pereira din minutul 84.

In cealalta partida a Grupei A, AS Roma a fost tinuta in sah pe teren propriu de CSKA Sofia, scor 0-0, in conditiiile in care gruparea italiana a folosit mai multe rezerve.

CFR Cluj ramane pe primul loc in clasament, cu 4 puncte, la egalitate cu AS Roma.

Cele doua formatii se vor intalni etapa urmatoare pe Stadio Olimpico.